Druskienniki

01.08.2020

autokarowa jednodniowa dla wszystkich

DRUSKIENNIKI

Zapraszamy do słynnego przedwojennego kurortu pięknie położonego w zakolach Niemna. Odwiedzimy także dawny gród królewski Merecz.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 100 zł przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub osobiście w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok 3/3 (pon-pt. godz. 8:30-16:00, śr. 8:30-17:30).

225 zł/ os. + 15 Euro 205 zł/ os. + 15 Euro członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Druskienniki”. Wpłata całości do dnia 10.07.2020 r. UWAGI: Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, przejazd kolejką – 15 Euro/ os.

transport autokarem, opieka pilota, usługa przewodnicka w Druskiennikach, obiad, ubezpieczenie NNW + KL

6:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki)
Przejazd przez Ogrodniki do Druskiennik
DRUSKIENNIKI
Najstarsze i jedno z największych uzdrowisk na Litwie, malowniczo położone między rzeką Niemen i dwoma jeziorami. W okresie międzywojennym częstym gościem był tu Józef Piłsudski. Spacer z przewodnikiem po uzdrowisku: zabytkowa zabudowa, park uzdrowiskowy, źródło urody, cerkiew z 1865 r., pomnik M. K. Čiurlionisa, słynnego kompozytora i malarza litewskiego. Przejazd kolejką linową, podczas którego będziemy mogli podziwiać niezwykłe lasy, zakola rzeki Niemen i wspaniałą panoramę miasta. Obiad.
PARK GRUTAS
Zwiedzanie oryginalnego muzeum na wolnym powietrzu. Obejrzymy pomniki zwiezione tutaj ze wszystkich miast Litwy, będące świadectwem minionego okresu sowieckiej dominacji. W muzeum, stylizowanym na dom kultury, zobaczymy eksponaty dokumentujące radziecką propagandę. Zwiedzanie z audioprzewodnikiem w języku polskim.
MERECZ
Zobaczymy szklaną kopułę nazywaną Piramidą Merecką, która pojawiła się jesienią 2002 roku z inicjatywy jednego z mieszkańców. Dzięki medytacjom i modlitwom w piramidzie można zaczerpnąć pozytywnej energii, odzyskać równowagę duchową oraz cieszyć się lepszym zdrowiem.
Powrót do Białegostoku ok. 21:00

225 zł + 15 Eur