Suchą nogą przez biebrzańskie bagna

7 czerwca 2020

autokarowa jednodniowa piękne widoki

Suchą nogą przez biebrzańskie bagna

Zapraszamy do górnego basenu Biebrzy; rzeka meandruje tu w wąskiej dolinie i kształtuje osobliwe krajobrazy. Na wysokich, mineralnych wyniesieniach ulokowały się tradycyjne wsie Jałowo i Szuszalewo, a gdzieś na bagnach przycupnęła wieś Nowy Lipsk. W tej części doliny zachowały się naturalne torfowiska mechowiskowe i turzycowo-mszyste. Wiosną i latem kwitnie tu wiele roślin reliktowych, znajdujących się pod ścisłą ochroną gatunkową. Mamy szansą podziwiać ten niezwykły krajobraz i obserwować przyrodę przemieszczając się specjalnie zbudowaną kładką przez torfowiska. Dodatkową atrakcją jest przeprawa przez Biebrzę przy pomocy pływającego pomostu.

UWAGA!

Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa!

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego przyjmujemy telefonicznie, mailem (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok 3/3 (pon-pt. godz. 9:00-14:00, śr. 9:00-17:00) do 2 czerwca 2020 r.

140 zł/os. 130 zł/ członkowie PTTK 110 zł/przewodnicy PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem "Biebrza 7.06.” lub gotówką/kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, ubezpieczenie NNW, obiad. UWAGI: prosimy zabrać lornetki

8:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki)
Przejazd do Nowego Lipska.
NOWY LIPSK
Spacer kładką około 6 km z przeprawą przez rzekę. Okazja do obserwacji cennych i rzadkich roślin, jak: wełnianeczka alpejska, bobrek trójlistkowy, rosiczka okrągłolistna, brzoza niska, wierzba lapońska i inne.
SZUSZALEWO
Obiad pod wiatą. Krótki spacer na wieżę widokową.
SUCHOWOLA
Przejazd do Suchowoli – geograficznego środka Europy i rodzinnej parafii księdza Jerzego Popiełuszki. Wizyta w Izbie Pamięci poświęconej bł. księdzu Popiełuszce.
Powrót do Białegostoku około godz. 18:00.