Niedziela Palmowa u „Kurpsiów”

Niedziela Palmowa u "Kurpsiów"

10 kwietnia.2022

autokarowa jednodniowa lokalne produkty

Uwaga! Brak miejsc! Lista rezerwowa!

Niedziela Palmowa u "Kurpsiów"

W Niedzielę Palmową miejscowość Łyse na Kurpiach staje się jedną z najbarwniejszych w kraju. Udział w święcie tradycyjnych palm kurpiowskich to niezapomniane przeżycie. Zapraszamy!

z podaniem imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8.00-17.00) do 1 kwietnia 2022 r.

170zł/os 160zł/os członkowie PTTK 150zł/os przewodnicy PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem ”Palmy”.

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, obiad, bilet wstępu do skansenu, ubezpieczenie NNW.

Uwagi

1) Niezbędna jest ochrona nosa i ust w pomieszczeniach zamkniętych. 2) Realizacja programu zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

8:30 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks. Popiełuszki
NOWOGRÓD
Zwiedzanie skansenu w Nowogrodzie, jednego z dwóch najstarszych muzeów budownictwa ludowego w Polsce, w którym zobaczymy zbiory związane z Kurpiami i kurpiowską Puszczą Zieloną.
ŁYSE
Msza i procesja barwnych palm kurpiowskich, konkurs na najpiękniejszą palmę, przegląd twórczości regionalnej, kiermasze. Możliwość zakupienia palm kurpiowskich, wycinanek, serwetek haftowanych, koronek, ozdób wielkanocnych, regionalnych smakołyków, „psiwa jałowcowego”.
Obiad
Rezerwat Torfowisko Serafin
Przy odrobinie szczęścia może uda nam się zobaczyć kwitnącą sasankę.
Około 19:00 powrót do Białegostoku