Kaziuki grodzieńskie

01.03.2020

autokarowa jednodniowa dla wszystkich

"KAZIUKI" GRODZIEŃSKIE

„Kaziuki” to jarmark odpustowy odbywający się w dzień świętego Kazimierza. Święto to obchodzone jest na cześć królewicza Kazimierza, który zmarł 4 marca 1484 roku właśnie w Grodnie, jest patronem Litwy, Ziemi Grodzieńskiej i jednym z patronów Polski. Na tradycyjnym odpuście można będzie kupić wyroby rękodzieła ludowego wykonane ze słomy, gliny, wikliny czy metalu, głównie o tematyce wielkanocnej, posłuchać występów artystycznych oraz spróbować specjałów regionalnej kuchni białoruskiej.

z podaniem imienia i nazwiska, numerem telefonu kontaktowego oraz skanem/kopią paszportu str. ze zdjęciem przyjmujemy do dnia 14.02.2020. telefonicznie, e-mailem (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub osobiście w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok 3/3 (pon-pt. godz. 8:30-16:00, śr. 8:30-17:30).

220 zł/ os. 195 zł/ os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Kaziuki” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku. UWAGI: prosimy zapoznać się z regulaminem udziału w wycieczce.

transport autokarem turystycznym, opieka pilota, przewodnik polskojęzyczny, obiad, wstęp do Muzeum Elizy Orzeszkowej, ubezpieczenie NNW i KL, przepustki.

6:30 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki)
Przejazd do Grodna przez Kuźnicę Białostocką
GRODNO
Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem: Nowy i Stary Zamek Stefana Batorego (z zewnątrz), cerkiew św. św. Borysa i Gleba z XII w., Dom – Muzeum i grób Elizy Orzeszkowej, Pałac Chreptowiczów, Sobór Święto-Pokrowski, Bazylika katedralna św. Franciszka Ksawerego, synagoga w stylu eklektycznym, plac Tyzenhauza, Plac Sowiecki.
OBIAD
Czas wolny na udział w jarmarku kaziukowym
Powrót do Białegostoku ok. 22:00