Dwory i pałace pogranicza podlasko-mazowieckiego

28.09.2019

autokarowa jednodniowa dla wszystkich

Dwory i pałace pogranicza podlasko-mazowieckiego

RUDKA - OSTROŻANY - PATRYKOZY - KNYCHÓWEK - KORCZEW - DOŁUBOWO Zapraszamy na wycieczkę do wspaniałych, odrestaurowanych pałaców, zapomnianych dworów i wyjątkowych kościołów pogranicza podlasko-mazowieckiego.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok 3/3 (pon-pt. godz. 8:30-16:00, śr. 8:30-17:30) do dnia 20.09.2019 r.

CENA

190 zł/os. 170 zł/os. - członkowie PTTK 120 zł/os. - przewodnicy PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Dwory”.

transport autokarem, opieka przewodnika, bilety do zwiedzanych pałaców, obiad, ubezpieczenie NNW.

8:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks. Popiełuszki
RUDKA
Pałac Ossolińskich zbudowany w barokowym stylu w 1763 r. Wokół niego znajdują się oficyna, stajnia, dawna oranżeria z II poł. XVIII wieku, magazyn zbożowy i budynki administracyjne. Wszystko otoczone jest parkiem w stylu angielsko-francuskim.
OSTROŻANY
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny z cudownym Obrazem Matki Bożej Ostrożańskiej, wzmianki o pierwszej świątyni pochodzą już z XV w.
PATRYKOZY
Wiejska rezydencja wybudowana w latach 1832-1843 r. jest przykładem rzadkiego XIX-wiecznego stylu neogotyckiego w Polsce. Po rezydencji oprowadzi nas jej właściciel.
KNYCHÓWEK
Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Anny fundacji Krzysztofa Wiesiołowskiego, według identycznego projektu, co stary kościół farny w Białymstoku.
KORCZEW
Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego wybudowanego w latach 1734-1736. Zespół ten składa się z murowanego klasycystycznego pałacu, pawilonu, oficyny, kaplicy, studni z figurą św. Jana Nepomucena oraz kordegardy, wokół park pałacowy z zachowanymi rzadkimi i starymi okazami drzew i zarośli. Obiad we wnętrzach pałacowych.
DOŁUBOWO
Spojrzymy na zespół dworsko-pałacowy z 1912 r., którego początki sięgają już połowy XV w.
Około 20:00 powrót do Białegostoku

Formularz rejestracji na wycieczkę