Informacja o odnowieniu szlaku

Zarząd Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku pragnie poinformować, iż w 2018 roku otrzymał z Gminy Choroszcz dofinansowanie na realizację projektu: Odnowienie oznakowania szlaków turystycznych. W ramach dofinansowania uprawnieni znakarze naszego oddziału wykonają w terenie roboty znakarskie polegające na odnowieniu oznakowania dwóch szlaków turystycznych: pieszego ”Włókniarzy” (kolor znaków niebieski) na długości 14 km i przebiegu: granica gminy – Czaplino – Gajowniki – Kościuki – Choroszcz oraz rowerowego „Światowida” (kolor znaków zielony) na długości 16 km i przebiegu: granica gminy – Krupniki – Sienkiewicze – Barszczewo – Góra Szubienica – Babia Góra (pomnik Światowida) – kol. Konowały – zerwany most na rzece Narew.

Realizacja w/w projektu przyczyni się do wzmożenia ruchu turystycznego na terenie Gminy Choroszcz, zwiększy bezpieczeństwo turystów, a także poprawi komfort poruszania się po w/w szlakach. Dodatkowo szlaki te stanowią promocję najpiękniejszych i najciekawszych miejsc Gminy Choroszcz, przede wszystkim pod względem przyrodniczym (Narwiański Park Narodowy) i zabytkowym (np. letnia rezydencja Branickich w Choroszczy).

Wszystkich turystów serdecznie zapraszamy do korzystania z w/w szlaków.