56. Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK

Drodzy Uczestnicy 56. Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK „Supraśl 2016”!!!

Nasz Zlot zakończył się przed tygodniem, czas na krótkie podsumowanie, mimo że jeszcze liczymy, liczymy, liczymy… Ale dla Was policzyliśmy, że w Zlocie uczestniczyło 512 osób. Była to jedna z największych i najdłuższych imprez turystyki kwalifikowanej w 25-letniej historii Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku.

Na Zlocie zdecydowanie przeważali mężczyźni – 68% uczestników, pozostałe 32% to kobiety.

Gościliśmy wśród nas dwóch honorowych członków PTTK: Edwarda Kutyłę i Stanisława Radomskiego, jednego znajstarszych, ale jakże sprawnego uczestnika Zlotu.

W Zlocie uczestniczyli członkowie Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK na czele z przewodniczącym, kol. Waldemarem Wieczorkowskim. A Michałowi Raczyńskiemu śpiewaliśmy „Sto lat!!!” z okazji urodzin.

W 56. Zlocie uczestniczyło 56 honorowych przodowników turystyki kolarskiej (cóż za zbieżność liczb!!!) i 240 przodowników, co łącznie z dwoma honorowymi członkami PTTK stanowi 298 wytrawnych, kwalifikowanych kolarzy, którym towarzyszyli pozostali rowerzyści. Na Zlot przyjechało też z rodzicami sześcioro dzieci.

Najliczniej reprezentowane na Zlocie były następujące kluby: „Ondraszek” z Cieszyna, Klub im. Władysława Huzy z Gliwic, „Wandrus” z Żor, „Przygoda” z Torunia, KTK z Raciborza, KTR z Kruszwicy, Beneqteam z Płocka, ŁKTK im. H. Gintera z Łodzi, „Sokół” z Radlina, SKTK 88 ze Szczecina, „Gronie” z Tychów.

Gościliśmy również zaprzyjaźnionych rowerzystów z Białorusi, Czech i Ukrainy.

Wiele działo się na Zlocie, głównie radosnych wydarzeń. Zdarzyły się jednak trzy wypadki na trasach, na szczęście niegroźne.

Zapraszamy Was do przesyłania wspomnień, wrażeń oraz zdjęć, które zamieścimy na naszej stronie internetowej pod hasłem Zlotu.

Z turystycznym pozdrowieniem!

Iza Walentynowicz i Dariusz Kużelewski – komandorzy 56. Zlotu