16-17.09.2017 XV Podlaski Rajd Długodystansowy ZAŻYNEK 2017

ul. Sienkiewicza 53, 15-002 Białystok

tel./fax. 85 744 56 50; tel. 85 744 55 60

REGULAMIN

ZAŻYNEK – Odwieczny kult rolnictwa u tych plemion lechickich, które od mieszkania wśród pól przezwane zostały Polakami, musiał dać oczywiście początek prastarym obrzędom i zwyczajom rolniczym, których ślad pozostał w naszych dożynkach.

(Z. Gloger, Encyklopedia Staropolska, tom IV)

IMPREZA:

Rajd indywidualny, dzienno-nocny polegający na przebyciu pieszo lub rowerem wyznaczonej trasy w limicie 24 godz. Odbędzie się na terenie Puszczy Augustowskiej w dniach 16-17.09.2017 r. z bazą w Augustowie (Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Augustowie ul. M. Konopnickiej 5)

Długości tras wynoszą:

piesza 100 km

kolarska 300 km

Nie będzie prowadzona klasyfikacja czasowa.

Za skracanie trasy i opuszczanie punktów kontrolnych grozi dyskwalifikacja.

O rezygnacji z kontynuowania trasy uczestnik obowiązany jest powiadomić organizatorów.

Osoba zwieziona z trasy nie może kontynuować wędrówki/jazdy.

KAŻDY UCZESTNIK STARTUJE NA WŁASNE RYZYKO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

WARUNKI UCZESTNICTWA:

• W rajdzie mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat, mają doświadczenie w pokonywaniu długich tras i dobrą kondycję, potrafią poruszać się w terenie z mapą i kompasem.

UWAGA! Niepełnoletni mogą startować po przedłożeniu pisemnej zgody rodziców i pod opieką osoby pełnoletniej (1 opiekun na max. 5 osób).

Zgłoszenie uznamy za pełne dopiero po potwierdzeniu wpłaty wpisowego.

• Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, adres, datę i miejsce urodzenia, rodzaj trasy  należy przesłać na adres mailowy RO PTTK w Białymstoku w terminie do dnia 08.09.2017 r.
  • WPISOWE w wysokości 60 od osoby należy wpłacić na konto: 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem: „ZAŻYNEK”

Osobom zgłoszonym po terminie organizatorzy nie mogą zagwarantować pełni świadczeń.

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ:

• stałą bazę
  • opis trasy i mapę w skali 1:85 000 ze szkicem trasy
  • dyplomy za udział
  • herbatę i wodę mineralną w bazie i na stałych punktach kontrolnych
  • ciepły posiłek turystyczny
  • odcisk pieczątki rajdowej
  • upominki dla uczestników
  • potwierdzenie punktów na odznaki turystyki kwalifikowanej
  • nagrody w konkursach (warto poszerzyć swoją wiedzę o regionie)
  • możliwość przybycia do bazy na noc przed rajdem (tzw. nocleg wstępny) za dodatkową opłatą 10 zł (prosimy zaznaczyć w zgłoszeniu).

UCZESTNICY MUSZĄ POSIADAĆ:

• mapę obszaru (Puszcza Augustowska)
  • dowód tożsamości
  • kompas i latarkę
  • śpiwór i karimatę
  • apteczkę pierwszej pomocy
  • obuwie na zmianę w bazie
  • odpowiedni ubiór i obuwie dostosowane do wędrówki w trudnym terenie, pogody i pory roku
  • żywność na czas trwania rajdu, kubek, menażkę
  • każdy uczestnik ubezpiecza się we własnym zakresie

UWAGA! Osoby zgłaszające się na trasę kolarską muszą mieć własny rower! Urządzenia GPS zostają w domu!!!

PROGRAM IMPREZY:

PIĄTEK 15.09.2017 r.

od godz. 16.00 czynna baza dla chętnych na nocleg wstępny

SOBOTA 16.09.2017 r.

9.00 – 11.00 wydawanie kart startowych

11.00 uroczyste rozpoczęcie rajdu

12.00 start tras

NIEDZIELA 17.09.2017 r.

12.00 zamknięcie tras

12.15 uroczyste zakończenie rajdu

16.00 zamknięcie bazy

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

• rajd odbędzie się bez względu na pogodę
  • w przypadku niezgłoszenia się na start nie przysługują świadczenia ani zwrot wpisowego
  • uczestników obowiązuje przestrzeganie: Karty Turysty, przepisów ochrony P.POŻ, kodeksu drogowego, przepisów ochrony przyrody, zasad koleżeństwa i wzajemnej pomocy, poleceń organizatorów
  • organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody powstałe z winy uczestników wobec siebie, osób trzecich i władz terenowych, ale zawsze chętnie służą pomocą
  • interpretacja niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatorów.

DOJAZD:

Augustów to miasto położone 89 km na północ od Białegostoku. Dojazd na miejsce imprezy możliwy jest pociągami PKP, autobusami PKS Nova, busami Voyager. Baza rajdu znajduje się w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Augustowie przy ul. M. Konopnickiej 5 (1500 m od dworca PKS, 3000 m od dworca PKP)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Komandor Rajdu