02.12.2017 WARSZAWA - królewska i wesoła

Zapraszamy na wyprawę turystyczno - rozrywkową do stolicy! :-)

7:00 wyjazd z Białegostoku (z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd do Warszawy

MUZEUM NARODOWE – wystawa Biedermeier
Biedermeier narodził się w krajach niemieckich po kongresie wiedeńskim (1815) i trwał do Wiosny Ludów (1848); wywarł znaczący wpływ na całą Europę. Wystawa, na której pokazujemy ponad 400 eksponatów: obrazów, mebli, szkieł, porcelany, tkanin i strojów, biżuterii i bibelotów, obejmuje zarówno niemiecką, jak i narodowe odmiany kierunku, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki biedermeieru na ziemiach polskich – Królestwa Polskiego,  Wielkiego Księstwa Poznańskiego, Galicji czy Wileńszczyzny.

Spacer fragmentem Traktu Królewskiego
Obiad

WILANÓW - ekspozycja stała Pałacu w Wilanowie oraz Królewski Ogród Światła - jesienno-zimowa wystawa, która rozświetla ogród przy pałacu.

Muzeum wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Zostało założone w 1805 roku z inicjatywy ówczesnych właścicieli Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich. Kolejni właściciele z rodu Potockich, a następnie Branickich udostępniali nieprzerwanie wilanowskie zbiory. W 1877 roku spopularyzowało je wydawnictwo Hipolita Skimborowicza i Wojciecha Gersona „Wilanów. Album widoków i pamiątek...”; w 1893 roku wydano zaś przewodnik po pałacu w Wilanowie i jego kolekcji.

Spektakl w Teatrze KOMEDIA
"Pierwsza randka", to polska prapremiera broadwayowskiego musicalu z 2013 roku, który stał się sukcesem produkcyjnym w kilkunastu krajach na świecie. To niezwykle inteligentna i cudownie śmieszna komedia, która ostro i przenikliwie rozprawia się z mnóstwem stereotypów i kalek kulturowych, nieodmiennie towarzyszących relacjom damsko-męskim, szczególnie na pierwszej randce…
Przebojowa muzyka i zabawna choreografia, skrzące się ironią i sarkazmem dialogi oraz gwiazdorsko rozśpiewana obsada, m.in. Jolanta Fraszyńska, Robert Rozmus, Julia Kamińska.

Ok. 1:00 powrót do Białegostoku

Cena: 310 zł/os.
290 zł/członkowie PTTK

ZAKRES ŚWIADCZEŃ:
transport busem, ubezpieczenie NNW, opieka pilota-przewodnika na całej trasie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty za oprowadzanie, obiad (zupa, II danie, napój), bilet do teatru

ZGŁOSZENIA:
z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego oraz wpłatą przyjmujemy do dnia 17 listopada 2017 r. pod adresem ro.pttk.bialystok@gmail.com lub telefonicznie (85 7445 650). Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Warszawa” lub gotówką/kartą w naszej siedzibie.

Kontakt i rezerwacje
ro.pttk.bialystok@gmail.com