20-23.09.2018 Śladami rodu Branickich

Serdecznie zapraszamy na wyprawę śladami znamienitego rodu Branickich herbu Gryf. Na trasie czekają na nas zarówno hity turystyczne, jak i zupełnie nieznane miejsca.

BOĆKI – RADZYŃ PODLASKI – BRANICE – RUSZCZA – KRAKÓW – TYCZYN – ŁAŃCUT

I DZIEŃ – 20.09.2018
Wyjazd z Białegostoku godz. 6.00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd do Bociek -  zwiedzanie kościoła św. Józefa i św. Antoniego. Przejazd do Radzynia Podlaskiego,  gdzie obejrzymy pałac Potockich (z zewnątrz), następnie przejazd do Krakowa, obiadokolacja i nocleg.
II DZIEŃ – 21.09.2018
Śniadanie, przejazd do Branic – jednej ze starszych podkrakowskich miejscowości, jej nazwę wzmiankowano już w 1250 r. Miejscowość od początku istnienia aż do końca XVIII w. była własnością i siedzibą rodową Branickich pieczętujących się herbem Gryf. Zobaczymy tu zespół dworsko-parkowy utworzony z kilku budynków oraz otaczający je park z pozostałościami założenia krajobrazowego. Najważniejszym i najstarszym elementem zespołu jest renesansowa budowla zwana lamusem, będąca główną i reprezentacyjną rezydencją rodu Branickich. Następnie przejedziemy do gotyckiego kościoła św. Grzegorza w Ruszczy (fundację pierwszego romańskiego kościoła przypisuje się Jaksie Gryficie protoplaście rodu Branickich).
Zwiedzanie Krakowa: kościół św. Piotra i św. Pawła (epitafium rodziny Branickich), następnie przejdziemy szlakiem turystycznym w podziemiach Rynku Głównego. Powrót na obiadokolację i nocleg j.w.
III DZIEŃ – 22.09.2018
Śniadanie, zwiedzanie Krakowa: rynek z kamienicą hetmańską, bazylika Mariacka, sukiennice, Wawel (ekspozycje: Reprezentacyjne Komnaty Królewskie oraz Skarbiec Koronny i Zbrojownia), obiadokolacja i nocleg.
IV DZIEŃ – 23.09.2018
Śniadanie, wykwaterowanie z hostelu. Przejazd do Tyczyna gdzie zwiedzimy kościół p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i p.w. Trójcy Przenajświętszej, przebudowany w XVIII w. przez Jana Klemensa Branickiego. Zespół kościelny w Tyczynie  to według historyków najbardziej znacząca w Małopolsce fundacja architektoniczna Jana Klemensa Branickiego. Przejazd do Łańcuta – zwiedzanie siedziby rodu Lubomirskich (zamek, stajnie oraz wozownia), obiad. Powrót do Białegostoku w godzinach wieczornych.

CENA: 790 zł/ os.
           760 zł/ os. członkowie PTTK

ZAKRES ŚWIADCZEŃ:
- przejazd autokarem, 3 noclegi w GREEN HOSTEL, pokoje 2 – 4 os. z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

ZGŁOSZENIA:
z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł przyjmujemy do 30 lipca 2018 r. Całość należności za wycieczkę  należy wpłacić do 05.09.2018. Wpłat można dokonywać na nasze konto  z dopiskiem „Śladami Rodu Branickich" lub gotówką/kartą w biurze Organizatora.

Kontakt i rezerwacje
ro.pttk.bialystok@gmail.com