12-15.08.2017 Ukraina - Lwów

Zapraszamy do wspaniałego galicyjskiego miasta, w którym przenikają się tradycje i kultura wschodu i zachodu; gdzie odnajdziemy nie tylko perły architektury, ale poszukamy też śladów naszych wielkich rodaków.

12.08.2017
6.00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki, przejazd na granicę ukraińską, przekroczenie granicy Hrebenne - Rawa Ruska. Przejazd do Lwowa, zakwaterowanie i obiadokolacja w słynnym Hotelu George *** w centrum Lwowa, wybudowanym w 1901 r. Przemieszkiwali tu min: Józef Piłsudski, Franz Josef I, Liszt, Balzak, generałowie J. Bem i J. Dwernicki. Natomiast z  balkonu śpiewał ku radości tłumu słynny polski tenor Jan Kiepura.
Wieczorny spacer po LWOWIE: Aleja Wolności z pomnikiem A. Mickiewicza, pomnik króla Daniły - założyciela Lwowa i dzielnica żydowska (czas zwiedzania uzależniony od czasu oczekiwania na granicy).
Obiadokolacja i nocleg

13.08.2017
Śniadanie w hotelu. Przejazd do najbardziej znanego na Kresach Wschodnich Monasteru  Prawosławnego – ŁAWRY POCZAJOWSKIEJ.
W drodze powrotnej zajedziemy do OLESKA, jednej z najstarszych osad ruskich. Zwiedzimy XIV-wieczny zamek, w którym 17 sierpnia 1629 r. przyszedł na świat Jan Sobieski.
Obiadokolacja i nocleg

14.08.2017
Zwiedzanie Lwowa. Zobaczymy min.: ruiny Wysokiego Zamku z malowniczą panoramą Lwowa z kopca Unii Lubelskiej, cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Śródmieście Lwowa wpisane jest na światową listę UNESCO, a tu m.in.: rynek z Kamienicą Królewską, Plac św. Jura z Katedrą Św. Jura-wspaniały zabytek późnego baroku i pałac metropolitów, Teatr Opery i Baletu-jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w krajobrazie Lwowa, porównywaną z operą paryską i wiedeńską, Katedrę Ormiańską, Kaplicę Boimów, ratusz i kamienice mieszczańskie, włoskie podwórko, Basztę Prochową, Muzeum Apteki, Cerkiew Uspienską, Katedrę Wniebowzięcia NMP, Wały Gubernatorskie, pomnik Tarasa Szewczenki.
Obiadokolacja i nocleg.

15.08.2017
Po śniadaniu przejazd do ŻÓŁKWI, gdzie zobaczymy kolegiatę p.w. Królowej Niebios oraz śww. Wawrzyńca i Stanisława fundacji hetmana Żółkiewskiego, a w kryptach marmurowe sarkofagi Żółkiewskich, Sobieskich i Daniłowicza, rynek z zabytkowymi kamienicami, synagogę i zamek.
KRECHÓW – wspaniały obronny zespół klasztorny bazylianów założony ok. 1618 r. z cudowną ikoną Matki Boskiej Werchrackiej
Przekroczenie granicy Rawa Ruska – Hrebenne. Powrót do Białegostoku w późnych godzinach wieczornych, w zależności od czasu oczekiwania na granicy.
Obiad w drodze powrotnej

CENA: 890 zł
850 zł - członkowie PTTK

Dodatkowo płatne w autokarze 20 Euro na wstępy, przewodników miejscowych i ofiary w świątyniach.

UWAGA!!!!
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju.

ZAKRES ŚWIADCZEŃ:
transport komfortowym autokarem, 3 noclegi w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami w Hotelu *** George, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, opłaty parkingowe i drogowe

ZGŁOSZENIA: z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł przyjmujemy do 15 lipca 2017 r. pod adresem ro.pttk.bialystok@gmail.com lub telefonicznie (85 7445 650). Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Ukraina” lub gotówką/kartą w siedzibie RO PTTK w Białymstoku.

UWAGI:
1) Miejsca w autokarze przydzielamy zgodnie z kolejnością wpłaty całości należności za wycieczkę. Lista uczestników wycieczki odczytywana będzie o godz. 5:50. Osoby, które nie będą obecne przy wyczytywaniu listy nie będą mogły skorzystać z pierwszeństwa zajmowania miejsca mimo wcześniej opłaconej należności za wyjazd.
2) Telefon do pilota wycieczki (wyłącznie na czas jej trwania) to +48 570 701 900
3) Do Ukrainy wjeżdżamy na podstawie paszportu. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju.
4) Jednostką monetarną na Ukrainie jest hrywna ukraińska.
5) Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i ofiar w świątyniach w wysokości 20 Euro. Opłatę te należy uiścić pilotowi wycieczki w autokarze.
6) Podczas zwiedzania Ławry Poczajowskiej kobiety obowiązuje nakrycie głowy i długie spódnice oraz bluzki z długim rękawem, mężczyzn długie spodnie.
7) Kolejność zwiedzanych obiektów w programie może ulec zmianie.
8) W autokarze serwujemy bezpłatnie kawę i herbatę.
9) Życzymy przyjemnej podróży i miłych wrażeń!

Kontakt i rezerwacje
ro.pttk.bialystok@gmail.com