9-10.06.2018 Brześć

Zapraszamy na wycieczkę do naszych najbliższych sąsiadów i poznania  okolic „tuż za miedzą”. W programie Brześć, którego historia sięga 1019 r.

PROGRAM:

9 czerwca 2018
Wyjazd o godz. 7:00, parking przy pomniku ks. Popiełuszki
Przejście graniczne Czeremcha / Peschatka (czas odprawy w jedną stronę około 2-3 godziny)
BRZEŚĆ – jednym z najbardziej znanych zabytków miasta jest monumentalna twierdza wybudowana w latach 1833-1842 z koszarami, bramami Brzeską i Terespolską, resztkami Białego Pałacu oraz Muzeum Archeologicznym, na terenie dawnego grodziska z odsłoniętymi fragmentami wykopalisk. Spacer z miejscowym przewodnikiem słynną Aleją Latarni. Obejrzymy pomnik 1000-lecia Brześcia, natomiast w Muzeum Odzyskanych Dzieł Sztuki zobaczymy eksponaty skonfiskowane przez Brzeski Urząd Celny. Następnie szlak powiedzie nas przez cerkiew św.  Mikołaja Cudotwórcy, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego i dobrze zachowany Fort nr 5, można będzie przyjrzeć się umocnieniom oraz uzbrojeniu.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

10 czerwca 2018
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.
SKOKI – Muzeum Juliana Ursyna Niemcewicza znajdujące się w barokowym pałacu Niemcewiczów z XVIII w.
CZERNIAWCZYCE – kościół św. Trójcy z XVIII w. fundacji Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”.
KAMIENIEC LITEWSKI z obronną „Białą Wieżą” z XIII w., od której wg. legendy przyjęła nazwę Puszcza Białowieska. Jeden z najstarszych zabytków na Polesiu.
WYSOKIE LITEWSKIE - kościół św. Trójcy z 1608 r., w którym w podziemiach znajdowała się rodzinna kaplica grobowa Sapiehów. Pozostałości zespołu pałacowo-parkowego Sapiehów i Potockich oraz ruiny XVII wiecznego zamku Sapiehów, kaplica św. Barbary.
Powrót do Białegostoku około godz. 20:00

CENA: 420 zł/os.,
           395 zł/os.- członkowie PTTK

ZAKRES ŚWIADCZEŃ:
- opieka pilota z językiem rosyjskim,
- usługi polskojęzycznego przewodnika w Brześciu,
- transport busem/ autokarem,
- nocleg w hotelu w Brześciu w pokojach 2-, 3-osobowych,
- śniadanie, obiadokolacja i obiad
- ubezpieczenie NNW i KL,
- organizacja przepustek bezwizowych na teren strefy turystyczno-rekreacyjnej „Brześć”
Obligatoryjnie płatne w autokarze 10 euro na wstępy, datki w świątyniach, przewodników muzealnych.

Do uzyskania przepustek na wjazd na teren strefy turystyczno-rekreacyjnej  „Brześć” potrzebujemy:
• skanu/kserokopii paszportu strony ze zdjęciem (paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu z Białorusi).

ZGŁOSZENIA na wycieczkę przyjmujemy do 30.05.2018 r.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wycieczki.

Kontakt i rezerwacje
ro.pttk.bialystok@gmail.com