16-19.08.2018 Ukraina

Zapraszamy na wycieczkę na Ukrainę, a naszą bazą będzie Lwów - wspaniałe galicyjskie miasto, pełne polskich śladów, gdzie przenikają się tradycje i kultura wschodu i zachodu.

PROGRAM:

I DZIEŃ - 16.08.2018
6:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki, przejazd na granicę ukraińską, przekroczenie granicy Hrebenne - Rawa Ruska. Przejazd do LWOWA, zakwaterowanie i obiadokolacja w słynnym Hotelu George *** w centrum Lwowa, wybudowanym w 1901 r. Pomieszkiwali tu min: Józef Piłsudski, Franz Josef I, Liszt, Balzak, generałowie J. Bem i J. Dwernicki, natomiast z  balkonu śpiewał ku radości tłumu słynny polski tenor Jan Kiepura. Wieczorny spacer po Lwowie: Aleja Wolności z pomnikiem A. Mickiewicza, pomnik króla Daniły- założyciela Lwowa i dzielnica żydowska (czas zwiedzania uzależniony od czasu oczekiwania na granicy). Obiadokolacja i nocleg

II DZIEŃ - 17.08.2018
Śniadanie. Przejazd do najbardziej znanego na Kresach Wschodnich monasteru prawosławnego – ŁAWRY POCZAJOWSKIEJ. W drodze powrotnej zajedziemy do OLESKA, jednej z najstarszych osad ruskich. Zwiedzimy XIV-wieczny zamek, w którym 17 sierpnia 1629 r. przyszedł na świat Jan Sobieski. Obiadokolacja i nocleg

III DZIEŃ - 18.08.2018
Zwiedzanie LWOWA, zobaczymy min.: ruiny Wysokiego Zamku z malowniczą panoramą Lwowa z kopca Unii Lubelskiej, cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Śródmieście Lwowa wpisane jest na światową listę UNESCO, a tu m.in.: rynek z Kamienicą Królewską, Plac św. Jura z Katedrą Św. Jura-wspaniały zabytek późnego baroku i pałac metropolitów, Teatr Opery i Baletu-jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w krajobrazie Lwowa, porównywana z operą paryską i wiedeńską, Katedrę Ormiańska, Kaplicę Boimów, ratusz i kamienice mieszczańskie, włoskie podwórko, Baszta Prochowa, Muzeum Apteki, Cerkiew Uspienska, Katedra Wniebowzięcia NMP, Wały Gubernatorskie, pomnik Tarasa Szewczenki. Obiadokolacja i nocleg.

IV DZIEŃ - 19.08.2018
Po śniadaniu przejazd do ŻÓŁKWI, gdzie zobaczymy kolegiatę p.w. Królowej Niebios oraz śww. Wawrzyńca i Stanisława, fundacji hetmana Żółkiewskiego, w kryptach marmurowe sarkofagi Żółkiewskich, Sobieskich i Daniłowicza, rynek z zabytkowymi kamienicami, synagoga i zamek. Przekroczenie granicy Rawa Ruska – Hrebenne. Powrót do Białegostoku w późnych godzinach wieczornych, w zależności od czasu oczekiwania na granicy. Obiad w drodze powrotnej.

CENA: 890 zł + 20 EURO
           850 zł + 20 EURO/ członkowie PTTK

ZAKRES ŚWIADCZEŃ:
transport komfortowym autokarem, 3 noclegi w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami w Hotelu *** George, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, opłaty parkingowe i drogowe

ZGŁOSZENIA:
z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł przyjmujemy do 1.07.2018  r. pod adresem ro.pttk.bialystok@gmail.com lub telefonicznie (85 7445 650). Wpłat można dokonywać na nasze konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Ukraina” lub gotówką w siedzibie RO PTTK w Białymstoku.

UWAGI:
1) Miejsca w autokarze przydzielamy zgodnie z kolejnością wpłaty całości należności za wycieczkę. Lista uczestników wycieczki odczytywana będzie o godz. 5:50. Osoby, które nie będą obecne przy wyczytywaniu listy nie będą mogły skorzystać z pierwszeństwa zajmowania miejsca mimo wcześniej opłaconej należności za wyjazd.
2) Telefon do pilota wycieczki (wyłącznie na czas jej trwania) to +48 570 701 900
3) Do Ukrainy wjeżdżamy na podstawie paszportu. Paszport musi być ważny min 6 miesięcy od daty powrotu do kraju.
4) Jednostką monetarną na Ukrainie jest hrywna ukraińska.
5) Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i ofiar w świątyniach w wysokości 20 Euro. Opłatę te należy uiścić pilotowi wycieczki w autokarze.
6) Podczas zwiedzania Ławry Poczajowskiej kobiety obowiązuje nakrycie głowy i długie spódnice oraz bluzka z długim rękawem, mężczyzn długie spodnie.
7) Kolejność zwiedzanych obiektów w programie może ulec zmianie.
8) W autokarze serwujemy bezpłatnie kawę i herbatę.

Kontakt i rezerwacje
ro.pttk.bialystok@gmail.com