Informacja o odnowieniu szlaków turystycznych

Zarząd Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku pragnie poinformować, iż w 2024 roku otrzymał z Gminy Choroszcz dofinansowanie na realizację projektu: „Odnowienie oznakowania turystycznego szlaku pieszego”. W ramach dofinansowania uprawnieni znakarze naszego oddziału wykonali w terenie roboty znakarskie polegające na odnowieniu
znaków dwóch szlaków turystycznych : ścieżki spacerowej „Szlakiem Powstania Styczniowego” (kolor znaków niebieski) na długości 9 km i przebiegu: Aleja Ksawerego Markowskiego – Dzikie Kolonia – Żółtki – Choroszcz – MPN „ Szubienica” oraz szlaku rowerowego „ Szlak Łącznikowy im. Radziwiłłów” (kolor znaków czarny) na długości 6 km i przebiegu : MOR Konowały – Konowały – Śliwno – kładka przez rzekę Narew.
Realizacja w/w projektu przyczyni się do wzmożenia ruchu turystycznego na terenie Gminy Choroszcz, zwiększy bezpieczeństwo turystów, a także poprawi komfort poruszania się po w/w szlakach. Dodatkowo szlaki te stanowią promocję najpiękniejszych i najciekawszych miejsc Gminy Choroszcz, przede wszystkim pod względem przyrodniczym (Narwiański Park Narodowy) jak i historycznym (MPN „Szubienica”, pomnik związany z Powstaniem Styczniowym w Żółtkach, zabytki Choroszczy).
Wszystkich turystów serdecznie zapraszamy do korzystania z odnowionych w/w szlaków.