Barcelona – olé!

Barcelona - OLÉ!

23-26.02.2023

BARCELONA - OLÉ!

Największe miasto rejonu Morza Śródziemnego, stolica Katalonii i olśniewający ośrodek kultury europejskiej, przodujący we współczesnej architekturze, modzie i nowoczesnych przedsięwzięciach. Zapraszamy na czterodniową wyprawę samolotem!

3190 zł + 260 Euro dla członków PTTK – 3100 zł + 260 Euro Zgłoszenia przyjmujemy z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 1000 zł.

Całość należności za wycieczkę (w złotówkach) należy wpłacić do dnia 31.01.2023 r.

Wpłat można dokonywać na konto z dopiskiem „Barcelona” lub gotówką/ kartą w biurze Organizatora.

- przelot liniami lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Barcelona – Warszawa (w cenie bagaż podręczny do 8 kg i bagaż rejestrowany do 23 kg), - 3 noclegi w hotelu 2*, pokoje 2-os. z łazienkami w centrum Barcelony, - 3 śniadania kontynentalne, 3 kolacje, w tym jedna z pokazem flamenco, - opieka pilota, - ubezpieczenie KL + NNW, - transfery lotnisko – hotel – lotnisko, - transfer Białystok – Warszawa – Białystok

Uwagi

1) Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, systemy nagłaśniające tour-guide, bilety komunikacji miejskiej: ok. 260 EUR.

2) Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie.

3) Numer do pilota wycieczki (wyłącznie na czas jej trwania): +48 570 701 900

4) Waga bagażu podręcznego wnoszonego przez pasażerów na pokład nie może przekroczyć 8 kg, a rozmiary wraz uchwytami, kieszeniami bocznymi i kółkami nie mogą wykraczać poza 118 cm. Waga bagażu rejestrowanego - do 23 kg, o łącznych wymiarach do 158 cm.

5) Uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi bagażu przewożonego transportem lotniczym. Niezastosowanie się do ww. wytycznych może skutkować odmową wstępu na pokład samolotu.

6) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży.

Przedmioty, których nie wolno wnosić do kabiny samolotu

Do kabiny nie wolno wnosić przedmiotów uznawanych za zagrażające bezpieczeństwu lotu, takich jak nożyczki, temperówki, scyzoryki, narzędzia rolnicze, przyrządy naukowe, sprzęt sportowy, narzędzia przemysłowe (i zbliżone) czy repliki broni palnej. Zabrania się korzystania z papierosów elektronicznych (e-papierosów), cygar i fajek elektronicznych w kabinie samolotu. Zapalniczki na pokładzie samolotu należy trzymać przy sobie.

DZIEŃ I – 23.02.2023 (czwartek)
4:30 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd na lotnisko Chopina w Warszawie. 9:05 wylot do Barcelony (przelot ok. 3:15 h), transfer do hotelu, zakwaterowanie. Popołudniowy spacer po mieście. Kolacja niedaleko hotelu. Nocleg.
DZIEŃ II – 24.02.2023 (piątek)
9:00 śniadanie kontynentalne,

10:00 – 18:00 zwiedzanie Barcelony.

Podczas wycieczki poznamy osobę architekta Antoniego Gaudiego oraz jego przyjaciela, milionera Güella. Miejsca, które zobaczymy, to: Aleja Passeig de Gracia, gdzie znajdują się m in. budynki zaprojektowane przez Gaudiego tj. Casa Milà i Casa Batlló (z zewnątrz); Park Güell (zwiedzanie wewnątrz), niedoszła rezydencja dla najbogatszych mieszkańców Barcelony początku XX wieku, a dziś park miejski oraz kościół Sagrada Familia (zwiedzanie wewnątrz) – dzieło życia Gaudiego, uważane za symbol stolicy Katalonii. Ze względu na walory architektoniczne Sagrada Familia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wzgórze Montjuic – wjedziemy kolejką linową na punkt widokowy, skąd rozciągają się fantastyczne widoki na Barcelonę. Następnie zwiedzimy wzgórze śladami Igrzysk Olimpijskich 1992: stadion i inne instalacje sportowe, gdzie wciąż jeszcze jest żywy duch olimpiady.

18:00 – 21:00 kolacja z pokazem flamenco – pełne pasji dźwięki gitary, zmysłowego tańca i chwytającego za serce śpiewu w jednej z najlepszych sal flamenco w Barcelonie. To doskonała okazja do poznania ducha Hiszpanii, ale także typowej lokalnej kuchni. Tablao de Carmen jest hołdem dla wielkiej tancerki Carmen Amaya, jednej z najważniejszych postaci w historii flamenco, sztuki pasji, tańca i muzyki. Miejsce to położone jest w andaluzyjskiej części Pueblo Espanyol, znanego miasteczka hiszpańskiego zbudowanego w Barcelonie w 1929 roku. Znajdziemy tu syntezę hiszpańskiej architektury, miejsce pełne życia artystycznego i znane m. in. z filmu „Pachnidło”. Nocleg.

DZIEŃ III – 25.02.2023 (sobota)
9:00 śniadanie kontynentalne,

10:00–18:00 zwiedzanie Barcelony: spacer z przewodnikiem po Barrio Gotico, czyli dzielnicy gotyckiej, jednej z najbardziej urokliwych w Barcelonie, gdzie wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat. Zobaczymy takie miejsca jak: słynna ulica La Rambla, urokliwy plac Placa Reial, Katedrę św. Eulalii, Pałac królewski oraz pobliski plac Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Podczas wycieczki zobaczymy też pałac hrabiego Guell’a, jedno z pierwszych dzieł Gaudiego. Następnie zwiedzimy Park Cytadela, obiekt niezwykłej historii, obecnie ulubione miejsce spędzania wolnego czasu przez Barcelończyków.

18:00 – 20:00 pożegnalna kolacja. Nocleg

DZIEŃ IV – 26.02.2023 (niedziela)
8:00 śniadanie kontynentalne, czas wolny na spacer/zakupy. Wykwaterowanie z hotelu, 11:00 transfer na lotnisko, 13:10 wylot do Polski, powrót do Białegostoku ok. 20:00.

3190 + 260 Eur