Pisanki nad Biebrzą – lista rezerwowa!

Pisanki nad Biebrzą

1 kwietnia 2022

jednodniowa przyroda warsztaty

UWAGA! Lista rezerwowa!

Pisanki nad Biebrzą

Zapraszamy na wycieczkę przyrodniczo-kulturową w górny basen Biebrzy. Rzeka meandruje tu w wąskiej dolinie i kształtuje osobliwe krajobrazy. Będąc w Lipsku spróbujemy swoich sił w tworzeniu tradycyjnych pisanek. TRASA: Sidra - Kamienna Stara - Biebrzański Park Narodowy - Lipsk

210 zł/os 200 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Pisanki”, gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku lub online.

1) proponujemy zabrać lornetki 2) grupa max. 30-osobowa

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, ubezpieczenie NNW, obiad, bilety wstępu do BbPN, bilety wstępu do Muzeum Pisanki, warsztaty pisankarskie.

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) lub e-mail/telefon do biura RO PTTK (570 15 15 45).

8:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
SIDRA
Krótki przystanek i spacer po miejscowości, zobaczymy m.in. ruiny zboru kalwińskiego z XVI w., wzgórze zamkowe, Dwór Eynarowiczów, klasycystyczny kościół Świętej Trójcy, XVIII-wieczny układ przestrzenny
KAMIENNA STARA
Zobaczymy najstarszą na Podlasiu drewnianą budowlę: kościół filialny p.w. św. Anny z 1610 r. fundacji Piotra Wiesiołowskiego, wybudowany jako świątynia przy letniej rezydencji. A także drewniany wiatrak typu holender.
BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY
Około 6-kilometrowy spacer kładkami i pływającym pomostem wśród rozlewisk Biebrzy z Szuszalewa do Nowego Lipska przez Biebrzański Park Narodowy. Poszukamy tu kwitnącej bagiennej roślinności.
Obiad
LIPSK
Zwiedzimy Lipskie Muzeum Pisanki, a z twórczyniami ludowymi, podczas warsztatów pisankarstwa, zrobimy własne pisanki, które zabierzemy do domu!

Pospacerujemy po Lipsku, zobaczymy neogotycki kościół, Kopiec Wolności oraz barwną Aleję Pisankową.

Około 19:00 powrót do Białegostoku