Śladami Reymonta i „Chłopów”

Śladami Reymonta i "Chłopów"

25 maja 2024

folklor jednodniowa dla wszystkich

Śladami Reymonta i "Chłopów"

Trasa: Nieborów - Łowicz - Pszczonów - Lipce Reymontowskie

350 zł/os. 340 zł/os.członkowie PTTK Wpłacać można online, przelewem na nasze konto 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem “Łowicz” lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53. Wpłat należy dokonać do 17.05.2024 r.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz online, telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00).

transport autokarem, opieka pilota, przewodnik miejscowy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,obiad, ubezpieczenie NNW.

6:30 wyjazd z Białegostoku (parking przy Pałacu Branickich, koło pomnika ks. Popiełuszki)
NIEBORÓW
Zwiedzimy muzeum w Pałacu Radziwiłłów oraz manufakturę majoliki i ogród.
ŁOWICZ
Zobaczymy Muzeum Guzików (guziki osób ze świata literatury, sportu, filmu, polityki) oraz Muzeum Wycinanki (niewielkie muzeum przybliżające kulturę łowicką). Zajrzymy również do katedry Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja nazywanej „mazowieckim Wawelem”. Jest ona miejscem spoczynku dwunastu arcybiskupów gnieźnieńskich i prymasów Polski, którzy od 1136 roku często rezydowali w będącym ich własnością Łowiczu. Przespacerujemy się po Starym Rynku.
Obiad
PSZCZONÓW
Plenery filmowe z “Chłopów” Jana Rybkowskiego: kościół (ślub Jagny i Macieja Boryny), kuźnia, karczma, organistówka, miejsce spotkań Jagny i Antka.
LIPCE REYMONTOWSKIE
Spacer Drogą Sławy Reymonta do słynnego Domku Dróżnika. Galeria Staroci i Pamiątek Regionalnych (pamiątki i rekwizyty z filmu Chłopi, wydania z całego świata “Chłopów” Reymonta, liczne pamiątki kultury Księżaków Łowickich), symboliczny grób Macieja Boryny.
22:00 powrót do Białegostoku