Mazurski Park Krajobrazowy – Lista rezerwowa!

Mazurski Park Krajobrazowy - wycieczka przyrodnicza

27-28 sierpnia 2022

Uwaga! Lista rezerwowa!

Mazurski Park Krajobrazowy - wycieczka przyrodnicza

Cóż piękniejszego jest latem, niż pożeglować po błękitnej tafli jezior, potem zwiedzić tajemnicze i uduchowione miejsca ukryte wśród mazurskich krajobrazów i poddać się pulsującemu rytmowi letnich kurortów i przyrody? Zapraszamy na Mazury!

Cena:

590 zł/ os. 570 zł/ os. członkowie PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Mazury” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł przy zgłoszeniu, pozostałą kwotę do 31.07.2022.

przejazd autokarem, 1 nocleg wpokojach 2, 3-os. z łazienkami w kompleksie wypoczynkowym , 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, spływ łodziami.

prosimy przesyłać na załączonym formularzu rezerwacji. Zgłoszenie uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu zaliczki w wys. 200 zł/os.

Uwagi:

1. Prosimy mieć ze sobą drobne na datki w Wojnowie. 2. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt 2,8% ceny wycieczki.

I DZIEŃ – 27.08.2022
7:00 wyjazd z Białegostoku (z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki).

PRANIE – odwiedzimy leśniczówkę, w której wiele słynnych utworów stworzył K.I. Gałczyński, a gdzie obecnie mieści się muzeum poety oraz odbędziemy spacer ścieżką przyrodniczą nad Jezioro Nidzkie.

WOJNOWO – niezwykła wieś, w której osiedlili się w XIX w. „starowiercy”. Znajduje się tu były XIX-wieczny żeński monaster Zaśnięcia NMP, cerkiew i żeński klasztor prawosławny.

Przejazd nad jezioro Mokre, spacer przez rezerwat „Królewska Sosna” , w którym rosną 200-letnie sosny (ok. 6 km).

RUCIANE-NIDA – w jednej znajsłynniejszych mazurskich miejscowości wypoczynkowych czeka nas rejs statkiem na trasie Ruciane-Nida – jezioro Guzianka Wielka.

Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w miejscowości KRUTYŃ

II DZIEŃ – 28.08.2022
Śniadanie i wykwaterowanie.

Spacer przez rezerwat „Krutynia”, który chroni najpiękniejsze odcinki rzeki Krutyni. W trakcie spaceru podziwiamy rzekę z jej meandrami. Zobaczymy czerwone kamienie i żółty piasek, ślady żerowania bobrów i bagienny las (2,5 km). Ten sam rezerwat obejrzymy także z perspektywy rzeki Krutyni podczas spływu łodziami!

Następnie spacer przez rezerwat leśno-florystyczny „Zakręt”. Na trasie zobaczymy pomniki przyrody: Dąb Krutyński i Zakochaną Parę oraz jeziora dystroficzne z roślinnością torfowiskową i pływającymi wyspami (3 km).

Przejazd do wsi PIECKI. Zwiedzimy Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów (twórczyni muzeum) z unikatową kolekcją glinianych figurek (scenki rodzajowe, znane postacie) rzeźbiarki Władysławy Prucnal oraz inne ludowe eksponaty.

Obiad.

IZNOTA – Galindia. Odwiedzimy Tajemniczy Gród Galindów, położony nad jez. Bełdany, a tam:podziemne groty Szamana, Labirynt Demonów, Bursztynową Komnatę, Pieczary Wiedźm, Święty Gaj, kamienny krąg, czakram.

Powrót do Białegostoku ok. 21:00

Formularz rezerwacji
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki