Nadbużańskie Podlasie – brak miejsc!

Nadbużańskie Podlasie

6 sierpnia 2022

autokarem jednodniowa miejsca kultu

UWAGA! Brak miejsc!

Nadbużańskie Podlasie

Zapraszamy do zanurzenia się w świat podlaskiej duchowości. Na trasie zobaczymy miejsca kultu chrześcijańskiego i judaizmu, zwiedzimy także szczegółowo pomijane zazwyczaj Siemiatycze. TRASA: MILEJCZYCE - GRABARKA - KASZTELIK - SIEMIATYCZE

170 zł/os 160 zł/os członkowie PTTK 150 zł/os przewodnicy PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem “Nadbużańskie" lub gotówką/kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

Uwagi

Prosimy mieć drobne na datki w świątyniach oraz obligatoryjnie 5zł na niefakturowany wstęp do Kaszteliku

transport autokarem, usługa przewodnicka, obiad, bilet na wystawę w Domu Kultury w Siemiatyczach, ubezpieczenie NNW

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) przyjmujemy do 27.07.2022 r.

8:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
MILEJCZYCE
Znajduje się tu zabytkowy kościół parafialny św. Stanisława z 1740 r. – orientowany, drewniany o konstrukcji zrębowej oraz dzwonnica. We wnętrzu barokowe ołtarze wykonane przed 1744 rokiem, a także najstarszy obraz w Polsce kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Obejrzymy również cerkiew i synagogę z 1927 r. Zatrzymamy się na niezwykłym cmentarzu żołnierzy radzieckich z czasów II wojny światowej.

A na koniec czeka nas krótki pokaz pieczenia sękacza w firmie Junakor, będzie tu również możliwość zakupu sękaczy i mrowisk.

Św. GÓRA GRABARKA
Jest najważniejszym miejscem kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce, słynie z wielu uzdrowień. Obejrzymy odbudowaną cerkiew Przemienienia Pańskiego otoczoną tysiącami krzyży pielgrzymich.
KASZTELIK „Korona Podlasia”
Kamienny kasztel wzniesiony własnoręcznie przez znanego siemiatyckiego społecznika i pasjonata kamieniarstwa.
SIEMIATYCZE
Historia miasta sięga 1542 r., kiedy to Zygmunt August nadał mu prawa miejskie, natomiast największy rozwój przypadł na wiek XVIII, kiedy to za sprawą rodu Sapiehów powstały tu najokazalsze budowle. Obecnie najciekawsze atrakcje turystyczne w Siemiatyczach to zespół barokowy: kościół Wniebowzięcia NMP z XVII w. i były klasztor misjonarzy z XVIII w., cerkiew Apostołów Piotra i Pawła z XIX w., dzielnica żydowska i synagoga żydowska z XVIII w., gdzie mieści się obecnie Dom Kultury.
Ok. 18.30 powrót do Białegostoku