Podlaskie smaki VIII

16 marca 2024

jednodniowa autokarem lokalne produkty

Podlaskie smaki VII

Zapraszamy Państwa na smaczną wyprawę po Nadbużańskim Podlasiu, podczas której zapoznamy się z nowym, prężnie działającym Ośrodkiem Promocji Produktu Lokalnego “Zagubek” w Drohiczynie, popróbujemy tamtejszych smaków oraz pozwolimy się uwieść smakowi lokalnie wytwarzanego wina w Mielniku. TRASA: Mielnik - Drohiczyn

300 zł/os. 290 zł/członkowie PTTK Wpłacać można online, przelewem na nasze konto 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem “Smaki 8” lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

1) Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

2) Będzie możliwość dokonania zakupu produktów regionalnych.

transport autokarem, usługi przewodnickie,warsztaty wytwarzania zagubów (z degustacją), degustacja 3 rodzajów wina oraz lokalnych serów, wstępy do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny do 7 marca 2023 r.

7:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks.Popiełuszki
Przejazd na Nadbużańskie Podlasie.
MIELNIK
Spacer na nowy punkt widokowy na Górze Rowskiej i krótka opowieść o historycznej miejscowości.

Winnica Korol – degustacja trzech rodzajów wina oraz lokalnych serów wraz z opowieścią właściciela – niezrównanego gawędziarza.

DROHICZYN
W podziale na grupy weźmiemy udział w warsztatach – połączonych oczywiście z konsumpcją – słynnych nadbużańskich “zagubów”.

W międzyczasie zwiedzanie Muzeum Kajakarstwa i spacer na Górę Zamkową z widokiem na meandrujący Bug.

Około 19:00 powrót do Białegostoku