Roztocze i Zamość – brak miejsc!

Roztocze i Zamość

21-22 maja 2022

UWAGA! Brak miejsc!

Roztocze i Zamość

Zapraszamy na zielone Roztocze i do zachwycającego Zamościa. Trasa: Szczebrzeszyn – Zwierzyniec – Zamość – Górecko Kościelne – Józefów – Hamernia – Krasnobród

Cena:

610 zł/ os. 590 zł/ os. członkowie PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Roztocze” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 200 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość należności należy wpłacić do 07.05.2022.

Uwagi:

1. Realizacja programu zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. 2. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt 2,8% ceny wycieczki.

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2, 3-os. z łazienkami w Hotelu *** w Zamościu, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego przyjmujemy przez załączony formularz rezerwacji. Zgłoszenie uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu zaliczki w wysokości 200 zł.

I DZIEŃ - 21.05.2022
Wyjazd z Białegostoku o godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki).

Przejazd do SZCZEBRZESZYNA – spacer po mieście, gdzie zobaczymy m.in.: kościół św. Katarzyny z XVII wieku, klasztor franciszkanów z XVII-XIX w. (aktualnie szpital), kościół św. Mikołaja z XVII wieku w stylu barokowym, cerkiew Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy, synagogę z XVII w., pomnik chrząszcza, ratusz.

Przejazd do ZWIERZYŃCA, zwiedzanie: kościół „na wodzie” pw. św. Jana Nepomucena z XVIII wieku z barokową fasadą, drewniana dzwonnica, Pałac Plenipotenta, zabudowania starego browaru. Wizyta w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym. Spacer przez rezerwat „Bukowa Góra” z pomnikowymi bukami i do stawów Echo (ok. 6 km); szansa na zobaczenie konika polskiego z hodowli w pobliskiej Floriance.

Następnie udamy się do ZAMOŚCIA, gdzie zwiedzimy: Trasę Turystyczną Bastion VII – Nadszaniec z tarasem widokowym, ratusz, pałac Zamoyskich, katedrę, kościół franciszkanów, kościół św. Katarzyny, kościół św. Mikołaja, synagogę, Rynek Wielki, Solny i Wodny, kamienice z podcieniami.

Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Zamościu.

II DZIEŃ – 22.05.2022
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd.

Odwiedzimy uzdrowisko KRASNOBRÓD położone w dolinie rzeki Wieprz: sanktuarium maryjne ufundowane przez Marysieńkę Sobieską, kapliczkę na wodzie z cudowną wodą źródlaną, muzeum parafialne, wejście na Górę Chełmową (337 m.npm.) z panoramą na okolicę (2 km).

Następnym punktem naszego programu będzie SUSIEC: rezerwat „Nad Tanwią” wzdłuż rzeki Tanew z progami skalnymi pośród boru jodłowo-sosnowego (ok. 6 km).

HAMERNIA: śródleśny rezerwat „Czartowe Pole” wokół rzeki Sopot z wieloma wodospadami i ruinami ordynackiej papierni z XVIII w. (spacer ok. 4 km).

JÓZEFÓW: kościół Niepokalanego Poczęcia NMP z kamienia, spacer do kamieniołomu.

GÓRECKO KOŚCIELNE: modrzewiowy kościół św. Stanisława Biskupa z XVIII w., kaplica na wodzie z aleją pomnikowych dębów, rezerwat nad rzeką Szum (spacer ok. 2 km).

Obiad.

Powrót do Białegostoku ok. 22.00

Formularz rezerwacji
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki