Mazury

22-23 czerwca 2024

Mazury

TRASA: GIŻYCKO - SZTYNORT - LEŚNIEWO - WĘGORZEWO - GIERŁOŻ - RYN - MIKOŁAJKI

820 zł/os. 800 zł/ członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Mazury”. Zaliczka przy zapisie w wysokości 300 zł, wpłata całości do 22.05.2024.

Koszt zwiedzania zamku Ryn, jeśli będzie dostępny, wynosi 15 zł za osobę .

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2-os. w hotelu 3*** w Giżycku, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł przyjmujemy przez formularz online, telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8::00- 17:00).

I DZIEŃ – 22.06.2024
Wyjazd z Białegostoku godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki). Przejazd do GIŻYCKA, największego miasta na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, nazywanego stolicą żeglarską Mazur. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy m.in. : zamek krzyżacki z XIV., most obrotowy na Kanale Łuczańskim – unikalny w skali Europy, stara wieżę ciśnień – tu wejdziemy na najwyższy punkt widokowy miasta. Zwiedzimy twierdzę Boyen – zbiór budynków, który otacza mur Carnota w oryginalnym kształcie sześcioramiennej gwiazdy, gdzie na początku XIX wieku mieszkało 3000 żołnierzy broniących Giżycka i jego okolic. Następnie odwiedzimy SZTYNORT – ulubiony i kultowy port żeglarzy na Mazurach z barokowym pałacem – siedzibą Lehndorff`ów, wejdziemy także do nowo otwartego Muzeum Żeglarstwa. LEŚNIEWO – zobaczymy nieukończone śluzy Kanału Mazurskiego. WĘGORZEWO – kościół św. Piotra i Pawła z początku XVII w. z najstarszymi na Mazurach organami z 1647 roku, spacer koło skansenu, port, zamek pokrzyżacki, ratusz z XIXw., punkt widokowy nad jeziorem Święcajty. Obiadokolacja i nocleg.
II DZIEŃ – 23.06.2024
Śniadanie i wykwaterowanie. Rejs statkiem po jeziorze Kisajno szlakiem Łabędzim. GIERŁOŻ – Wilczy Szaniec – główna kwatera Adolfa Hitlera wybudowana w latach 1941-1944, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. RYN – spacer po uroczym miasteczku położonym pomiędzy jeziorem Ryńskim i Ołów, promenada wraz z przystanią Ekomarina oraz zamek krzyżacki z XIV wieku (zwiedzanie dodatkowo płatne w razie dostępności). MIKOŁAJKI – rynek z kamieniczkami, fontanna – Król Sielaw, spacer promenadą.Obiad i wyjazd w drogę powrotną.

Powrót do Białegostoku ok. 22:00