Barcelona - OLÉ!

21-24.03.2020

BARCELONA - OLÉ! - ODWOŁANA!

UWAGA! Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce i w Europie wycieczka została odwołana! Uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie o szczegółach dalszego postępowania! #zostanwdomu Największe miasto rejonu Morza Śródziemnego, stolica Katalonii i olśniewający ośrodek kultury europejskiej, przodujący we współczesnej architekturze, modzie i nowoczesnych przedsięwzięciach.

Cena:

2490 zł/os.+ 150 Euro dla członków PTTK – 2410 zł + 150 Euro Zgłoszenia przyjmujemy z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł.

Zakres świadczeń

- przelot liniami lotniczymi Ryanair na trasie Warszawa/Modlin – Barcelona – Warszawa/Modlin (w cenie bagaż podręczny do 10 kg), - 3 noclegi w hotelu 3*, pokoje 2-os. z łazienkami w centrum Barcelony, - 3 śniadania kontynentalne, 3 kolacje, w tym jedna z pokazem flamenco, - opieka pilota, - ubezpieczenie KL + NNW, - transfery lotnisko – hotel – lotnisko, - transfer Białystok – Warszawa/ Modlin – Białystok.

Przedmioty, których nie wolno wnosić do kabiny samolotu

Do kabiny nie wolno wnosić przedmiotów uznawanych za zagrażające bezpieczeństwu lotu, takich jak nożyczki, temperówki, scyzoryki, narzędzia rolnicze, przyrządy naukowe, sprzęt sportowy, narzędzia przemysłowe (i zbliżone) czy repliki broni palnej. Zabrania się korzystania z papierosów elektronicznych (e-papierosów), cygar i fajek elektronicznych w kabinie samolotu. Zapalniczki na pokładzie samolotu należy trzymać przy sobie.

Uwagi

1) Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, systemy nagłaśniające tour-guide, bilety komunikacji miejskiej: ok. 150 EUR. 2) W przypadku rezygnacji po 15.12.2019 r. uczestnik ponosi koszt zmiany danych rezerwacji w wysokości 100 Euro/os. 3) Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. 4) Numer do pilota wycieczki (wyłącznie na czas jej trwania): +48 570 701 900 5) Waga bagażu podręcznego wnoszonego przez pasażerów na pokład nie może przekroczyć 10 kg, a rozmiary wraz uchwytami, kieszeniami bocznymi i kółkami nie mogą wykraczać poza 55 cm wysokości, 40 cm szerokości i 20 cm grubości. Zezwala się również na wniesienie jednego akcesorium wybranego spośród wymienionych: aktówka, laptop, torebka o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm. 6) Dodatkowo płatne jest nadanie bagażu rejestrowanego do 20 kg - ok. 50 Euro 7) Uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi bagażu przewożonego transportem lotniczym. Niezastosowanie się do ww. wytycznych może skutkować odmową wstępu na pokład samolotu. 8) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży.

Ramowy plan wycieczki

DZIEŃ 1 – 21.03.2020 (sobota)
11:30 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd na lotnisko Modlin w Warszawie. 16:00 wylot do Barcelony (przelot ok. 3,10 h), transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja niedaleko hotelu. Nocleg
DZIEŃ 2 – 22.03.2020 (niedziela)
9.00 śniadanie kontynentalne, 10:00 – 18:00 zwiedzanie Barcelony. Podczas wycieczki poznamy osobę architekta Antoniego Gaudiego oraz jego przyjaciela, milionera Güella. Miejsca, które zobaczymy, to: Aleja Passeig de Gracia, gdzie znajdują się m in. budynki zaprojektowane przez Gaudiego tj. Casa Milà i Casa Batlló (z zewnątrz); Park Güell (zwiedzanie wewnątrz), niedoszła rezydencja dla najbogatszych mieszkańców Barcelony początku XX wieku, a dziś park miejski oraz kościół Sagrada Familia (zwiedzanie z zewnątrz) – dzieło życia Gaudiego, uważane za symbol stolicy Katalonii. Ze względu na walory architektoniczne Sagrada Familia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wzgórze Montjuic – Wyjedziemy kolejką linową na punkt widokowy, skąd rozciągają się fantastyczne widoki na Barcelonę. Następnie zwiedzimy wzgórze śladami Igrzysk Olimpijskich 1992: stadion i inne instalacje sportowe, gdzie wciąż jeszcze jest żywy duch olimpiady. Lampka cavy – katalońskiego szampana na punkcie widokowym z Barceloną u naszych stóp. 18:00 – 21:00 kolacja z pokazem flamenco – pełne pasji dźwięki gitary, zmysłowego tańca i chwytającego za serce śpiewu w jednej z najlepszych sal flamenco w Barcelonie. To doskonała okazja do poznania ducha Hiszpanii, ale także typowej lokalnej kuchni. Tablao de Carmen jest hołdem dla wielkiej tancerki Carmen Amaya, jednej z najważniejszych postaci w historii flamenco, sztuki pasji, tańca i muzyki. Miejsce to położone jest w andaluzyjskiej części Pueblo Espanyol, znanego miasteczka hiszpańskiego zbudowanego w Barcelonie w 1929 roku. Znajdziemy tu syntezę hiszpańskiej architektury, miejsce pełne życia artystycznego i znane m. in. z filmu „Pachnidło”. Nocleg.
DZIEŃ 3 – 23.03.2020 (poniedziałek)
9.00 śniadanie kontynentalne, Do 12:00 czas wolny na samodzielny spacer/zakupy (proponujemy indywidualny zakup biletów do Sagrada Familia na stronie https://sagradafamilia.org/en/ticketsindividuals i wykorzystanie tego czasu na zwiedzanie wewnątrz z systemem audioguide) 12:00–18:00 zwiedzanie Barcelony: spacer z przewodnikiem po Barrio Gotico, czyli dzielnicy gotyckiej, jednej z najbardziej urokliwych w Barcelonie, gdzie wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat. Zobaczymy takie miejsca jak: słynna ulica La Rambla, urokliwy plac Placa Reial, Katedrę św. Eulalii, Pałac królewski oraz pobliski plac Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Podczas wycieczki zobaczymy też pałac hrabiego Guell’a, jedno z pierwszych dzieł Gaudiego. Następnie zwiedzimy Park Cytadela, obiekt niezwykłej historii, obecnie ulubione miejsce spędzania wolnego czasu przez Barcelończyków. Poczujemy też nadmorską bryzę Morza Śródziemnego spacerując wzdłuż barcelońskich plaż – Barcelonety i Port Olimpic – w pobliżu których zlokalizowanych jest mnóstwo barów. W jednym z nich zrobimy przystanek, aby posmakować tutejszej Sangrii. 18:00 – 20:00 pożegnalna kolacja. Nocleg
DZIEŃ 4 – 24.03.2020 (wtorek)
8:00 śniadanie kontynentalne, 10:00 – 13:00 Zwiedzanie Muzeum i Stadionu FC Barcelona – Camp Nou, stadion jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie to świątynia futbolu, ale też ostoja katalońskiej tożsamości. Zwiedzimy muzeum FC Barcelona i instalacje sportowe, a na koniec dla chętnych zakupy w firmowym sklepie. 14:00 transfer na lotnisko, 16.20 wylot do Polski, powrót do Białegostoku ok. 22.00

2490 zł + 150 E

Formularz rezerwacji
Formularz rejestracji na wycieczkę

Zgłoszenia

przyjmujemy z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł. Całość należności za wycieczkę (w złotówkach) należy wpłacić do dnia 21.02.2020 r. Wpłat można dokonywać na konto z dopiskiem „Barcelona” lub gotówką/ kartą w biurze Organizatora.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.