Żydowska Warszawa

15.03.2020

autokarowa jednodniowa dla wszystkich

Żydowska Warszawa - ODWOŁANA!

UWAGA! Ze względu na zamknięcie Muzeum Żydów Polskich POLIN wycieczka zostaje przeniesiona na termin jesienny! O nowym terminie imprezy poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej!

Zgłoszenia

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego przyjmujemy telefonicznie, mailem (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok 3/3 (pon-pt. godz. 8:30-16:00, śr. 8:30-17:30) do dnia 01.03.2020.

Cena

215zł/os. 195zł/os. członkowie PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem "Warszawa” lub gotówką/kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

Zakres świadczeń

transport autokarem turystycznym; opieka pilota; usługa przewodnik warszawskiego; przewodnik muzealny; obiad; bilety do zwiedzanych obiektów: Muzeum Polin, cmentarz żydowski, Synagoga Nożyków; ubezpieczenie NNW.

Ramowy plan wycieczki

6:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki)
Przejazd do Warszawy.

Zwiedzimy cmentarz żydowski z 1806 roku przy ul. Okopowej. Chronologicznie jest on trzecią żydowską nekropolią Warszawy i nadal służy do celów grzebalnych. Jest jednym z najlepiej zachowanych cmentarzy żydowskich w Polsce, tu m.in. znajdują się grób Ludwika Zamenhofa i jego rodziny oraz pomnik Janusza Korczaka.

Następnie zobaczymy Pomnik Bohaterów Getta na Muranowie, wzniesiony w pobliżu miejsca pierwszych walk bojowników żydowskich z hitlerowcami w czasie powstania w warszawskim getcie w kwietniu 1943, Umschlagplatz – miejsce wywózki żydów z getta do obozów koncentracyjnych i bunkier Anielewicza.

Głównym punktem wycieczki będzie odwiedzenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, prezentujące tysiąc lat obecności Żydów na ziemiach polskich.

Następnie odwiedzimy jedyną synagogę warszawską ocalałą z pożogi wojennej – Synagogę Nożyków. Obiad.

Na zakończenie zobaczymy fragmenty murów getta i Pomnik Ewakuacji Bojowników Getta Warszawskiego, upamiętniający ewakuację grupy żydowskich powstańców z warszawskiego getta.

Powrót do Białegostoku około godz. 21:00

215 zł

Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału
Comments are closed.