Otulina Narwiańskiego Parku Narodowego

22.08.2020

autokarowa jednodniowa przyroda

UWAGA! WYCIECZKA ODWOŁANA!

Kochani, wieści z Narwiańskiego Parku Narodowego nie pozwalają nam mieć już żadnych złudzeń: ze względu na suszę kładka Waniewo - Śliwno, czyli największa atrakcja naszej wycieczki, zostaje zamknięta do odwołania. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, tylko z żalem odwołać wycieczkę. Jednak nie odpuścimy całkiem i w przyszłym roku na wiosnę ponownie spróbujemy ją zorganizować. Prosimy o zrozumienie.

Otulina Narwiańskiego Parku Narodowego

Narwiański Park Narodowy i jego otulina – tak blisko Białegostoku, a jednak dość trudno dostępne - kryją w sobie wiele ciekawostek przyrodniczych, historycznych i kulturowych. Zapraszamy na jednodniową wyprawę do mniej znanych, choć bliskich, zakątków województwa podlaskiego. Trasa: Kruszewo - Śliwno - Waniewo - Kurowo - Sokoły - Krzyżewo - Płonka Kościelna - Uhowo

UWAGA!

1) Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa! 2) Przed rozpoczęciem wycieczki każdy z uczestników będzie zobowiązany do podpisania poniższego oświadczenia. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłaszać się na wycieczkę dopiero po ustaleniu, że zawarte w nim informacje są zgodne z prawdą. Świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zeznania, oświadczam, że: 1. W miejscu mojego zamieszkania nie przebywa żadna osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych; 2. Nie miałem/am świadomego kontaktu z osobą chorą na COVID-19, będącą w izolacji domowej lub przebywającą na kwarantannie; 3. Nie mam objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; 4. Jestem świadomy/świadoma istnienia licznych czynników ryzyka grożących zarażeniem się COVID-19 i w przypadku zachorowania nie będę wnosił/-ła skarg i zażaleń ………………………………………………………………………. Czytelny podpis i data

Zgłoszenia

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego przyjmujemy do 14.08.2020 r.

Uwaga

Warto mieć ze sobą lornetkę.

Cena

CENA: 140 zł/os. 130 zł/ członkowie PTTK 110 zł/przewodnicy PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem “NPN” lub gotówką/kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.

Zakres świadczeń

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, ubezpieczenie NNW, obiad: (zupa, II danie,napoje), wstępy do zwiedzanych obiektów, bilety do Narwiańskiego PN

Ramowy plan wycieczki

9:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
KRUSZEWO
W tym miejscu przez wiele stuleci znajdowała się przeprawa na Narwi oraz most, dwukrotnie niszczony przez wojny światowe i nigdy nie odbudowany. Przespacerujemy się do „zerwanego mostu”, a następnie skorzystamy z nowej atrakcji: najwyższej wieży widokowej na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego.
ŚLIWNO
Emocjonująca przeprawa ponadkilometrową kładką oraz promami w poprzek doliny Narwi, wzdłuż historycznej trasy z Korony na Litwę.
WANIEWO
Pozostałości zabytkowego założenia urbanistycznego, kościół pw. Wniebowzięcia NMP.
KUROWO
Siedziba dyrekcji Narwiańskiego Parku Narodowego w zabytkowym dworku, park podworski – miejsce odbywania się słynnej Biesiady Miodowej, „Kładka wśród bagien”
SOKOŁY
Na miejscowym cmentarzu znajdziemy wyjątkowy obiekt: drewnianą barokową kaplicę – dawną cerkiew unicką – przeniesioną z Tykocina.
KRZYŻEWO
W dawnym internacie szkolnym z początku XX w. wybudowanym w stylu willi zakopiańskiej przez Stefanię Karpowicz znajduje się dziś centrum turystyczno-rehabilitacyjne. Obiad
PŁONKA KOŚCIELNA
Sanktuarium maryjne z obrazem Wniebowzięcia NMP słynącym łaskami oraz cudownym źródełkiem.
UHOWO
Galeria Narwiańska, w której prezentowane są walory kulturowo – przyrodnicze doliny Narwi.
Ok. 19:30 – powrót do Białegostoku

140 zł

Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału
Comments are closed.