Dawne wsie mieszczańskie

07.09.2019

autokarowa jednodniowa dla wszystkich

DAWNE WSIE MIESZCZAŃSKIE - BIELSKA PODLASKIEGO CZĘŚĆ II

Zapraszamy na kolejną wyprawę do Bielska Podlaskiego i okolicznych „miejskich wsi”, których mieszkańcy mogli w dawnych wiekach korzystać z praw i przywilejów mieszczańskich.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego przyjmujemy do dnia 30.08.2019. UWAGI: prosimy mieć ze sobą drobne na datki w świątyniach

Wpłaty

Cena: 110zł/os. 100zł/os. członkowie PTTK 80zł/os. przewodnicy PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Bielsk” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku.

Transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, obiad, bilety do zwiedzanych obiektów, warsztaty, ubezpieczenie NNW

9:00 wyjazd z B-stoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
BIELSK PODLASKI
Poszukamy śladów ludności żydowskiej, m.in. odwiedzimy bielski kirkut. Zajrzymy na cmentarz prawosławno-katolicki, jeden z najstarszych użytkowych cmentarzy w Polsce, z dwiema cerkwiami cmentarnymi. W barokowym ratuszu fundacji Izabeli Branickiej – bielskim oddziale Muzeum Podlaskiego – weźmiemy udział w warsztatach tworzenia autorskich makatek z motywami ludowymi.
STUDZIWODY
Następnie zwiedzimy Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach i pójdziemy na spacer leśną ścieżką przyrodniczą „Osuszek” (ok. 2 km), podczas którego nauczymy się rozpoznawać rośliny pod fachowym okiem przewodniczki – zawodowo pracownika Arboretum w Kopnej Górze. Obiad
WIDOWO
Druga co do wielkości wieś mieszczańska Bielska, o której pierwsza wzmianka pochodzi z 1501 r.
PARCEWO
Wieś królewska, w II połowie XVII wieku była przedmieściem Bielska. Obejrzymy urokliwą cerkiew p.w. Św. Dymitra Sołuńskiego na wzgórzu cmentarnym.
SPICZKI
Najmniejsza z sześciu wsi mieszczańskich Bielska.
Ok. 20:00 powrót do Białegostoku

110zł