„Statkiem po trawie”, czyli rejs Kanałem Elbląskim

29-30 lipca 2023

Uwaga! Lista rezerwowa!

"Statkiem po trawie", czyli rejs Kanałem Elbląskim

Zapraszamy na wycieczkę, podczas której będziemy mogli skorzystać z niesamowitej atrakcji - rejsu po najbardziej znanym kanale północnej Polski. TRASA: OLSZTYNEK - ELBLĄG - OSTRÓDA

785 zł/ os. 765 zł/ członkowie PTTK Wpłacać można gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na nr konta 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Elbląg". Wpłata całości do 07.07.2023 r.

1. Na statku można zakupić napoje ciepłe i zimne, drobne przekąski - płatność tylko gotówką! 2. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.

transport autokarem, 1 nocleg w pokojach 2-3-os. z łazienkami w Elblągu, usługa przewodnicka, opieka pilota, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na rejs statkiem, ubezpieczenie NNW.

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki 300 zł przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl, e-mailem na ro.pttk.bialystok@gmail.com lub osobiście.

I DZIEŃ – 29.07.2023
6:00 wyjazd z Białegostoku z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki

Przejazd do OLSZTYNKA – zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego, gdzie dowiemy się o historii, technologii i ciekawostkach związanych ze szkłem i jego produkcją.

Przejazd do ELBLĄGA, zwiedzanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego – zabytki i dokumenty związane z historią miasta, dokumenty lokacyjne, pieczęcie, bogaty zbiór monet i rycin, które pozwalają dowiedzieć się, kto założył miasto, jak rozwijała się jego zabudowa, którzy królowie je odwiedzali i przede wszystkim jak zawiłe były losy Elbląga i jego mieszkańców na przestrzeni wieków.

Następnie spacer z przewodnikiem.

Obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ - 30.07.2023
Śniadanie.

Rejs statkiem 9:00-13:50 po KANALE ELBLĄSKIM do Buczyńca. Ten unikatowy system wodny, ukończony w 1860 r. łączy kilka jezior (w tym jez. Drużno będące rezerwatem przyrody) za pomocą pięciu pochylni szynowych, które umożliwiają pokonanie 100-metrowej różnicy poziomów wody.

Przejazd do OSTRÓDY, zwiedzimy Muzeum Ostródzkie – gdzie obejrzymy ekspozycję składającą się z zabytków związanych z przeszłością ziemi ostródzkiej, od epoki wspólnoty pierwotnej do czasów nam współczesnych oraz wystawę „Napoleon w Ostródzie”.

Obiad.

Około 21:00 powrót do Białegostoku.