Truskawkowa Kraina – anulowana!

Truskawkowa Kraina

26 czerwca 2022

1 dzień autokarem lawenda i truskawki

Truskawkowa Kraina

Czerwiec to miesiąc truskawek, a najsłodsze z nich są, jak wiadomo, w Korycinie! Postanowiliśmy zabrać Was na Korycińskie Dni Truskawki, a w międzyczasie pokazać Wam okoliczne miejscowości i ciekawe miejsca. Punktem kulminacyjnym programu będzie obserwacja Bitwy Truskawkowej na plaży w Korycinie. TRASA: KALINÓWKA KOŚCIELNA - DZIĘCIOŁOWO - KORYCIN-MILEWSZCZYZNA - DZIĘCIOŁÓWKA

CENA: 160 zł/os. 150 zł/członkowie PTTK 140 zł/przewodnicy PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówka/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na nr konta 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Truskawki”.

transport autokarem turystycznym, obiad, usługa przewodnicka, wstępy do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW.

z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie bialystok.pttk.pl, e-mailem:ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00) do 13 czerwca 2022 r.

8:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks. Popiełuszki (Plac Jana Pawła II)
KALINÓWKA KOŚCIELNA
Zobaczymy barokowy drewniany kościół oraz wyjątkowy obiekt kultury materialnej tych ziem – plebański lamus. Przejazd przez słynną wieś BOBRÓWKA, gdzie sołtysem jest biskup. W drodze towarzyszyć nam będą widoki na rozległe pola kwitnącego rzepaku.
DZIĘCIOŁOWO
Spotkamy się z właścicielami pola lawendy „Lawendowy Raj” – posłuchamy o właściwościach tej rośliny, będzie także możliwość zakupu lawendowych produktów.
KORYCIN
Rozpoczniemy od zwiedzania Parku Kulturowego Korycin- Milewszczyzna wraz z pokazem tkactwa dwuosnowowego.

Następnie odbędziemy spacer po parku plebańskim ze świętym źródełkiem, zobaczymy kościół pw. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Świętego, wiatrak oraz pomnik Truskawkowej Księżniczki na rynku.

Obiad

Następnie weźmiemy udział (jako obserwatorzy ;-)) w Bitwie Truskawkowej i zawodach w piłce błotnej oraz w festynie truskawkowym.

DZIĘCIOŁÓWKA
Na zakończenie odetchniemy po emocjach całego dnia w pachnącym Ogrodzie Terapeutycznym mieszczącym się przy domu opieki w niewielkiej wsi koło Korycina.
ok. 18:30 powrót do Białegostoku

Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału