Wiedeń i Bratysława – brak miejsc!

Wiedeń i Bratysława

12-16 lipca 2023

UWAGA! Brak miejsc!

Wiedeń i Bratysława

W połowie lipca zapraszamy na wycieczkę do dwóch naddunajskich stolic, dawnych świadków wielkości monarchii habsburskiej. Będziemy poznawać najsłynniejsze dzieła wiedeńskiej secesji i rozkoszować się widokami "modrego Dunaju".

2100 zł/os. + 140 Euro 1990 zł/os. członkowie PTTK + 140 Euro Wpłacać można gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na nr konta 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Wiedeń". Wpłata całości do 15.06.2023 r.

1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, usługi przewodnika – 140 Euro/os. 2. Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. 3. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji z podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.

przejazd autokarem klasy LUX, 4 noclegi w pokojach 2, 3-os. z łazienkami w Bratysławie, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL.

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki 500 zł przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl, e-mailem na ro.pttk.bialystok@gmail.com lub osobiście.

I DZIEŃ – 12.07.2023
6:00 – wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. Popiełuszki). Przejazd na obiadokolację i nocleg do Bratysławy.
II DZIEŃ – 13.07.2023
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem.

Zwiedzanie BRATYSŁAWY: krótki przejazd autobusem, Parlament z panoramą na miasto – przejście dookoła wzgórza, Zamek Królewski oraz wzgórze zamkowe, zejście pieszo na Stare Miasto: Katedra św. Marcina, ul. Michalska, ul. Venturska – najstarsze ulice miasta, Pałace: Pałac Palfich, Pałac de Pauliho, pałac komory austrowęgierskiej, Brama Michalska, kościół franciszkański, rynek, ratusz, kościół jezuicki, pałac arcybiskupa z komnatami oraz unikalnymi gobelinami (zwiedzanie wnętrz), Opera, Plac Hviezdoslava, deptak przy Dunaju.

Następnie udamy się na rejs statkiem po Dunaju. Zwiedzimy ruiny średniowiecznego zamku Devin, położonego na potężnej skale u ujścia rzeki Morawy do Dunaju, miejscu znanym już w starożytności.

Obiadokolacja i nocleg j.w.

III DZIEŃ – 14.07.2023
Śniadanie, przejazd do WIEDNIA.

Spotkanie z przewodnikiem miejskim i objazd miasta reprezentacyjnym bulwarem Ringstrasse. Tutaj znajdują się najsłynniejsze budowle miasta: Opera, Muzeum Historii Sztuki oraz Historii Natury, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem” (foto-stop pod pomnikiem oraz krótki spacer przez park). Hundertwasserhaus – najczęściej fotografowany dom mieszkalny Wiednia, nazywany bajkowym lub krzywym domem. Kolejnym punktem programu będzie barokowy pałac Belweder i imponująca panorama rozciągająca się z ogrodów pałacowych w kierunku starówki. Na zakończenie spacer najsłynniejszymi ulicami starego miasta: cesarska rezydencja – pałac Hofburg /zwiedzania wnętrz/, elegancki deptak Kohlmarkt, plac Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana, Kościół Zakonu Krzyżackiego i Dom Mozarta.

Czas wolny na kawę i Tort Sachera – słynny wiedeński tort stworzony w XIX w. przez Franza Sachera.

Następnie udamy się na wzgórze Kahlenberg gdzie zwiedzimy kościół pw. św. Józefa prowadzony od 1906 roku przez polskich księży zmartwychwstańców, a w nim izbę upamiętniającą zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej.

Powrót do Bratysławy, obiadokolacja i nocleg.

IV DZIEŃ – 15.07.2023
Śniadanie, przejazd do Wiednia.

Spotkanie z przewodnikiem, spacer przez ogrody pałacowe letniej rezydencji Schönbrunn /zwiedzanie wnętrz/.

Następnie przejazd do centrum i zwiedzanie: Karlsplatz z budynkiem Towarzystwa Muzycznego, gdzie odbywa się Koncert Noworoczny, kościół Karola Boromeusza, secesyjne Pawilony Ottona Wagnera i zabudowa tzw. Wiedeńskiego Trójkąta Bermudzkiego.

Dalej przejazd do największej dzielnicy Wiednia – Donaustadt, gdzie naddunajska plaża Copa Kagrana w letnie popołudnia i wieczory przyciąga mieszkańców i turystów. Romantyczne starorzecze Dunaju – Alte Donau to kolejne miejsce z uroczymi zakątkami, doskonale utrzymanymi miejskimi plażami i wypożyczalniami sprzętu pływającego. Tutaj znajduje się kompleks budynków ONZ i zaskakujący formą kościół: „Donaucity Kirche” oraz najwyższy obiekt Austrii – Wieża Dunajska, z której rozciąga się imponująca panorama miasta.

Czas wolny.

Powrót na obiadokolację i nocleg do Bratysławy.

V DZIEŃ – 16.07.2023
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Słowację i Czechy do Polski.

Obiad na trasie.

Powrót do Białegostoku w godzinach wieczornych.

2100 zł +140 Eur