Wielokulturowe Podlasie – 38 ODP

23 września 2022

autokarowa jednodniowa wielokulturowość

Wielokulturowe Podlasie

Województwo podlaskie to kraina wyrosła na styku wschodu i zachodu, którą współtworzyli ludzie wielu narodowości, języków i wyznań. Zapraszamy do odkrywania śladów tej historycznej wielokulturowości. TRASA: SOKÓŁKA - BOHONIKI - SUPRAŚL - PODLASKIE MUZEUM KULTURY LUDOWEJ

120 zł/os./turyści indywidualni (zapytanie o cenę dla grupy zorganizowanej prosimy przesyłać na e-mail: ro.pttk.bialystok@gmail.com) Wpłaty przyjmujemy gotówka/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na nr konta 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „38ODP-Wielokulturowe”.

podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie bialystok.pttk.pl, e-mailem: ro.pttk.bialystok@gmail.com lub telefonicznie do 2 września 2022 r.

przejazd autokarem, usługa przewodnicka, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (meczet w Bohonikach, monaster w Supraślu, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej).

Uwagi

1) Cena wycieczki nie zawiera wyżywienia, jednak na trasie przewidujemy przerwę obiadową.

2) Minimalna liczba osób, przy której wycieczka dojdzie do skutku: 30

Ramowy plan wycieczki

9:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
SOKÓŁKA
Miasto przy historycznym trakcie do Grodna, gdzie znajdziemy wiele śladów wielokulturowej spuścizny Podlasia.
BOHONIKI
We wsi nadanej ponad 300 lat temu przez króla Jana III Sobieskiego walecznym Tatarom zwiedzimy muzułmański meczet oraz mizar, jeden z trzech polskich cmentarzy tatarskich.
SUPRAŚL
Przerwa obiadowa, a następnie zwiedzanie: teren prawosławnego monasteru pw. Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy, Ogród Saski z tężnią, ulica 3 Maja z „domami tkaczy”, Pałac Buchholtza – obecnie liceum plastyczne, plaża i bulwary nad Supraślą.
PODLASKIE MUZEUM KULTURY LUDOWEJ
Obejrzymy skansen z wystawami poświęconymi budownictwu i sztuce ludowej Podlasia, pszczelarstwu oraz Leśną Bimbrownię.
Około 17:30 powrót do Białegostoku

Pszczelarze

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału