Wilanów – Konstancin – lista rezerwowa!

Wilanów - Konstancin

1 października 2022

autokarem jednodniowa polskie malarstwo

Uwaga! Lista rezerwowa!

Wilanów - Konstancin

Wycieczka dla miłośników architektury i polskiego malarstwa. TRASA: WILANÓW - KONSTANCIN-JEZIORNA

340 zł/os 330 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Konstancin” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku. Wpłaty za wycieczkę należy dokonać do 15.09.2022.

transport autokarem, bilety wstępu, usługi miejscowych przewodników, opieka pilota, obiad, ubezpieczenie NNW.

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) przyjmujemy do 15.09.2022 r.

7:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
WILANÓW
Rezydencja wilanowska to pałac, jego dekoracje i dzieła sztuki, ogrody i rzeźby w parku, a także liczne budowle i pomniki – wszystko było wznoszone tu od 1677 roku.

Zwiedzimy Muzeum Pałacu Króla Jana III – jest ono miejscem pamięci o wydarzeniach, które składają się na historię Rzeczypospolitej.

KONSTANCIN JEZIORNA
Wizyta w Villa la Fleur, unikatowym miejscu na mapie polskiego muzealnictwa. Fundamentem zbiorów prywatnego muzeum jest twórczość polskich i żydowskich artystów kojarzonych z École de Paris (Szkoła Paryska). Zarówno budynek muzealny w obecnym kształcie, jak i zakres zbiorów w nim prezentowanych stanowią wynik wieloletniej kolekcjonerskiej pasji Marka Roeflera. Ekspozycja stała muzeum odzwierciedla kolekcjonerskie zainteresowania właściciela. Tworzona przez wiele lat, prezentowana na trzech kondygnacjach kolekcja obejmuje: malarstwo, rzeźbę, rysunek i grafikę. Na wystawie stałej eksponowane są dzieła takich artystów jak: Mojżesz Kisling, Eugeniusz Zak, Henryk Hayden, Henryk Epstein, Mela Muter, Maurycy Mędrzycki, Szymon Mondzain, Władysław Ślewiński, Józef Pankiewicz, Louis Marcoussis, Alicja Halicka czy Tamara de Łempicka – zobaczymy najnowszą wystawę. W muzeum wystawiane są ponadto rzeźby autorstwa Jana Lamberta-Ruckiego, Józefa Csaky’ego, Bolesława Biegasa, Xawerego Dunikowskiego oraz Augusta Zamoyskiego. Całość ekspozycji dopełnia rzeźba szkoły zakopiańskiej, a także rzemiosło artystyczne oraz meble w stylu Art Déco.

Obiad

Następnie udamy się na spacer po Konstancinie. Wycieczkę rozpoczniemy przy ulicy Batorego. Przejdziemy uliczkami Konstancina, obejrzymy zanurzone w zieleni zabytkowe wille i dowiemy się o ich dawnych mieszkańcach. Będą to wille: Słoneczna, Eloe, Julia, Ukrainka, Anna, Świt, wieża ciśnień, As, Gryf, Sosnówka, Pod Dębem, Kamilin, Hugonówka. Alejkami Parku Zdrojowego dojdziemy do tężni. Następnie podjedziemy do Skolimowa i zobaczymy wille w stylu zakopiańskim.

Ok. 21:00 powrót do Białegostoku