Jesień w Puszczy Białowieskiej

10 września 2023

jednodniowa autokarem przyroda

Jesień w Puszczy Białowieskiej

Północna część Puszczy Białowieskiej jest często pomijana w wyprawach przyrodniczych do Białowieskiego Parku Narodowego - a niesłusznie! Zapraszamy na wyprawę z przewodniczką - przyrodniczką, która pokaże nam mniej znane puszczańskie zakamarki.

220 zł/os 210 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Puszcza”, gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku lub online. Ostateczny termin wpłaty za wycieczkę: 05.09.2023

1) Prosimy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie i odzież na terenową wędrówkę.

przejazd autokarem, poczęstunek turystyczny przy ognisku, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługa przewodnika z licencją na Białowieski Park Narodowy.

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) lub e-mail/telefon do biura RO PTTK (570 15 15 45).

8:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
PRZYBUDKI
W drodze do puszczy przystaniemy przy Europejskim Drzewie Roku 2021, majestatycznym Dębie Dunin.
HAJNÓWKA
Spotkanie z przewodniczką
GRUSZKI
W siedzibie Nadleśnictwa Browsk zobaczymy Herbarium z wieżą widokową oraz pomnik Danuty Siedzikówny „Inki”, która urodziła się w położonej nieopodal wsi Guszczewina.
KOSY MOST
Spacer fragmentem szlaku „Carska Tropina” do doliny Narewki. Popatrzymy na jesienną puszczę z wieży widokowej i dwóch mostów: drogowego i kolejki wąskotorowej (ok. 3 km).
STARE MASIEWO
Następnie przejedziemy do STAREGO MASIEWA, gdzie czeka nas ok. 7,5 km spacer czerwonym szlakiem „Wokół Uroczyska Głuszec”. Na trasie m.in. ostoja żubrów „Czoło” tuż pod słynnym „płotem” na granicy z Białorusią, stary cmentarz ewangelicki, skansen kolejki wąskotorowej.
Ognisko z turystycznym posiłkiem
Ok. 18:00 powrót do Białegostoku.