Kowno i okolice

30 września - 1 października 2023

Kowno i okolice

Zapraszamy na wycieczkę do "najbardziej litewskiego z litewskich miast" i stolicy modernizmu - Kowna, urokliwie położonego u zbiegu Wilii i Niemna. Naszą wycieczkę rozszerzymy o okazały klasztor w Pożajściu oraz skansen w Rumszyszkach. TRASA: Pożajście - Kowno - Rumszyszki

715 zł/os. + 60 Euro 699 zł/os. + 60 Euro - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Kowno” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 300 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 10.09.2023 r..

1) Obligatoryjne opłaty na miejscu: bilety wstępu, kolejka, degustacja Stumbras, usługi miejscowych przewodników - 60 Euro 2/ Do Republiki Litewskiej wjeżdżamy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu

przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota , 1 nocleg w hotelu w pok. 2-os. z łazienką, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, ubezpieczenie NNW i KL.

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl lub osobiście.

I DZIEŃ: 30.09.2023
6:00 wyjazd z Białegostoku (spod pomnika ks. Popiełuszki).

Przejazd do POŻAJŚCIA, gdzie zwiedzimy największy zespół klasztorny na Litwie, jeden z przykładów baroku włoskiego w Europie Wschodniej.

Przejazd do KOWNA. Spacer po Nowym Mieście: Aleja Wolności, kościół pw. św. Michała Archanioła, pomnik Witolda Wielkiego, Plac Jedności. Wjazd kolejką na Zieloną Górę do kościoła Zmartwychwstania Chrystusa.

Zwiedzanie muzeum wytwórni alkoholi Stumbras wraz z degustacją.

Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

II DZIEŃ: 1.10.2023
Śniadanie.

Zwiedzanie kowieńskiej starówki: pozostałości zamku, gotycki kościół św. Jerzego, założenie klasztorne sióstr benedyktynek, rynek z ratuszem zwanym „białym łabędziem”, Dom Perkuna, Fara Witoldowa, katedra św. Piotra i Pawła, ulica Wileńska, pałac prezydentów republiki. Przejazd kolejką linową Aleksotas Funicular, która zabierze nas na wzgórze z piękną panoramą Starego Miasta.

Przejazd do RUMSZYSZEK – gdzie znajduje się największy na Litwie park etnograficzny. Obejrzymy zabytki wiejskiej architektury z różnych rejonów Litwy: Auksztoty, Żmudzi, Dzukiji, Suwalszczyzny i Małej Litwy. Zabudowania zebrano w osobne mini-wioski, które rozdzielają rozległe łąki, pola uprawne i leśne zagajniki.

Obiad.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Białegostoku ok. 20:30.

715 zł + 60 Euro