Lessowe wąwozy – brak miejsc!

Lessowe wąwozy

16-17 września 2023

UWAGA! Brak miejsc!

Lessowe wąwozy

Zapraszamy do zachodniej części województwa lubelskiego położonej na prawym brzegu Wisły. Oprócz wspaniałych zabytków renesansowych region szczyci się także największym skupiskiem wąwozów lessowych w Europie. Przewędrujemy kilka z nich. TRASA: Nałęczów - Wąwolnica - Kazimierz Dolny - Janowiec

690 zł/os. 670 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Lessowe wąwozy” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 300 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 21.08.2023 r..

1. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt 2,8% ceny wycieczki.

przejazd autokarem, 1 nocleg w Villi Prezydent, pokoje 2-, 3-os. z łazienkami, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,rejs statkiem, ubezpieczenie NNW.

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki 300 zł przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl lub osobiście. Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem “Lessowe wąwozy" lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53 do dnia 21.08.2023 r.

I DZIEŃ: 16.09.2023
6:00 wyjazd z Białegostoku (spod pomnika ks. Popiełuszki).

Przejazd do NAŁĘCZOWA, zwiedzanie Parku Zdrojowego i Pijalni Wód Mineralnych z Palmiarnią.

Następnie udamy się do WĄWOLNICY – wizyta na wzgórzu z Bazyliką Mniejszą i kaplicą z cudowną figurą Matki Bożej Kębelskiej.

W KAZIMIERZU DOLNYM czeka nas spacer po rynkach miasteczka – głównym ze studnią, kamienicami: Gdańską i braci Przybyłów, oraz małym – z drewnianym budynkiem Jatek Koszernych i dawną synagogą. Wejście na Górę Trzech Krzyży, skąd roztacza się najbardziej znana panorama na miasteczko. Zwiedzimy ruiny romantycznego zamku Kazimierza Wielkiego oraz wejdziemy na górującą nad miastem basztę. Wejście do kościoła parafialnego – Fary, świątyni w stylu renesansu lubelskiego, w której znajdują się najstarsze w Polsce organy.

Spacer po najbardziej znanym Wąwozie – Korzeniowym Dole.

Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicy Kazimierza Dolnego.

II DZIEŃ: 17.09.2023
Śniadanie i wykwaterowanie.

Spacer wąwozami Plebanka i Małachowskiego (około 3-4 km).

Wizyta w Muzeum Przyrodniczym, znajdującym się w XVI wiecznym spichlerzu zbożowym.

Rejs statkiem po Wiśle.

JANOWIEC – zwiedzanie bastejowego zamku: dziedziniec, wystawa historyczna, krużganki z punktem widokowym. Nieopodal zamku zobaczymy dwór szlachecki z ekspozycją wnętrz oraz drewniany spichlerz z wystawą etnograficzną.

Obiad

Powrót do Białegostoku około 22:00