Kurpiowskie Miodobranie

27 sierpnia 2023

jednodniowa autokarem regionalna kuchnia

Kurpiowskie Miodobranie

Zapraszamy na wycieczkę po '"złoto Kurpiowszczyzny", czyli miód i bursztyn.

Trasa: Myszyniec - Łomża

200 zł/os. 190 zł/os. - członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy online, gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem "Miodobranie".

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl, e-mailem: ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00) do 18 sierpnia 2023 r.

przejazd autokarem, opieka przewodnika, bilet wstępu do muzeum, ubezpieczenie NNW

8:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki)
MYSZYNIEC
Weźmiemy udział w największej kurpiowskiej imprezie, jaką jest „Miodobranie Kurpiowskie”. Zobaczymytu m.in. obróbkę bursztynu, widowiska obrazujące podbieranie pszczołom miodu, występy zespołów kurpiowskich. Na stoiskach będzie możliwość zakupu miodów o różnych smakach, pieczywa regionalnego oraz jadła kurpiowskiego, a także rękodzieła ludowego. Osoby chętne będą mogły wziąć udział w uroczystej mszy świętej z elementami gwary kurpiowskiej w myszynieckiej bazylice. Po zakończeniu nabożeństwa będzie można obejrzeć barwny korowód furmanek.
ŁOMŻA
Przygodę ze złotem Kurpiowszczyzny – bursztynem będziemy kontynuować zwiedzając Dział Bursztynu w Muzeum Północno-Mazowieckim, którego pomysłodawcą był sam Adam Chętnik, a pierwsza w Polsce wystawa w tym temacie odbyła się tutaj już w 1950 r.

Następnie odbędziemy krótki spacer po mieście, zobaczymy odrestaurowany rynek, a także zajrzymy do katedry. Przywitamy się z Hanką Bielicką, a może nawet zobaczymy jej osobistą kolekcję kapeluszy …

Około 19:00 powrót do Białegostoku