Nadbałtyckie stolice

26-30 czerwca 2024

Nadbałtyckie stolice

Stolice, które łączy Bałtyk, to unikalna architektura i magiczne zakątki. Helsinki to najbardziej na północ wysunięta stolica kontynentalnej Europy, Ryga natomiast bywa nazywana „bałtyckim Berlinem”, a Tallin może pochwalić się najdłuższymi murami obronnymi w Europie - to tylko część powodów, dla których warto odwiedzić nadbałtyckie stolice. Zapraszamy!

2370 zł/os. + 60 Euro 2270 zł/os. + 60 Euro - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Stolice” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 1000 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 26.05.2024 r..

1) Obowiązkowe opłaty na miejscu: ok. 60 EUR. 2) Kolejność i forma zwiedzania obiektów może ulec zmianie. 3) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.

transport autokarem klasy LUX na całej trasie, opieka licencjonowanego pilota, rejs promem Tallinn - Helsinki - Tallin, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, opłaty portowe i paliwowe, 1 nocleg w hotelu w Rydze (pokoje2- i 3-os. z łazienkami), 3 noclegi w hotelu w Tallinnie (pokoje 2- i 3-os. z łazienkami), bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnik w Rydze, Helsinkach i w Tallinnie, zestawy audio-guide, ubezpieczenie NNW + KL 20.000 Euro,opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.

I DZIEŃ: 26.06.2024
Wyjazd z Białegostoku godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd do KIEJDAN – zobaczymy m.in. : zbór kalwiński fundowany przez Radziwiłłów, Stary Rynek z zespołem synagog oraz Rynek Wielki z ratuszem. Przejazd do Rygi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
II DZIEŃ, 27.06.2024
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie

RYGI: Stare Miasto z kościołem św. Piotra i Pawła, katedrą Najświętszej Marii Panny; Dom Bractwa Czarnogłowych, Plac Katedralny i uliczki z przepięknymi mieszczańskimi kamieniczkami. Będziemy oglądać największe w krajach bałtyckich nagromadzenie budowli secesyjnych. Przejazd do Tallina, obiadokolacja i nocleg.

III DZIEŃ, 28.06.2024
Po śniadaniu przejazd/ przejście na przystań promową, rejs do HELSINEK. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: sobór uspieński, plac Senacki, targ Kauppatori i najstarsza hala targowa, Esplanady, monument Sybeliusa, stadion olimpijski, parlament. Obiadokolacja w Helsinkach. Zaokrętowanie na prom, powrót do hotelu w Tallinie, nocleg.
IV DZIEŃ, 29.06.2024
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie starówki TALLINNA. Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi i zamek z basztą Długi Herman, Baszta Dziewicza, Baszta Kiek in de kok, cerkiew pod wezwaniem A. Newskiego, Parlament Estonii, Katedra N.M.P., taras widokowy, z którego będziemy mogli podziwiać Zatokę Tallińską, port promowy i mury obronne. Dolne Miasto z ratuszem i słynną Apteką Magistracką, głównym deptakiem miasta z Wielką Gildią kupiecką oraz potężną basztą Gruba Małgorzata, Ambasada R.P., ławeczka Chopina, kamień Solidarności, Plac Wolności, kamieniczki, kościół Św. Piotra i Pawła (jedyny katolicki w Tallinie), kościół Św. Ducha, kościół Św. Olafa, Brama morska, tablica upamiętniająca ucieczkę okrętu O.R.P. Orzeł, pomnik ofiar promu „Estonia”. Następnie zwiedzimy pałac Kadriorg (pałac cara Piotra I Wielkiego z ogrodami), gdzie obecnie znajduje się Muzeum Sztuki, obejrzymy Pałac Prezydenta (estoński Belweder), Pole Pieśni, Wioskę Olimpijska, pomnik Rusałki. Obiadokolacja i nocleg j.w.
V DZIEŃ, 30.06.2024
Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót do Białegostoku około 24:00

2370 zł + 60 E