Niedziela Palmowa w Łysych

24 marca 2024

jednodniowa autokarem udział w kiermaszu

Niedziela Palmowa w Łysych

W Niedzielę Palmową miejscowość Łyse na Kurpiach staje się jedną z najbarwniejszych w kraju. Udział w tej wielkiej uroczystości święcenia tradycyjnych palm kurpiowskich jest niezapomnianym przeżyciem, na które serdecznie zapraszamy!

200 zł/os. 190 zł/os. - członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy online, gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem "Palmy" do 15 marca 2024 r.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl, e-mailem: ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00).

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, bilet wstępu do skansenu, ubezpieczenie NNW.

Uwaga!

Cena nie zawiera obiadu, za to będzie możliwość zakupienia regionalnych przysmaków podczas kiermaszu.

9:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks.Popiełuszki

ŁYSE – msza i procesja barwnych palm kurpiowskich, konkurs na najpiękniejszą palmę, przegląd twórczości regionalnej, kiermasze. Możliwość zakupienia palm kurpiowskich, wycinanek, serwetek haftowanych, koronek, ozdób wielkanocnych, regionalnych smakołyków i „psiwa jałowcowego”.

Zwiedzanie skansenu w NOWOGRODZIE, jednego z dwóch najstarszych muzeów budownictwa ludowego w Polsce, w którym zobaczymy zbiory związane z Kurpiami i kurpiowską Puszczą Zieloną.

GÓRA STRĘKOWA – zatrzymamy się, by z punktu widokowego, podziwiać niezwykłe wiosenne rozlewiska Narwi

Około 19:00 powrót do Białegostoku