Na kaczeńce i rozlewiska vol. 3 – Lista rezerwowa!

Na kaczeńce i rozlewiska vol. 3

jednodniowa autokarem wiosenna przyroda

UWAGA! Lista rezerwowa!

Na kaczeńce i rozlewiska vol. 3

Przełomowa dolina rzeki Narew w okolicach Łomży z malowniczymi wzniesieniami, meandrami, starorzeczami stanowi jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych przyrodniczo wodnych obszarów chronionych w Polsce. Zapraszamy na wycieczkę przyrodniczą , podczas której będziemy oglądać rozległe wiosenne rozlewiska, kwitnące kaczeńce oraz słuchać śpiewu przelatujących ptaków.

230 zł/os. 220 zł/os. - członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy online, gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem "Łomżyński PK" do 12 kwietnia 2024 r.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl, e-mailem: ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00).

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, obiad, bilety wstępu, przewodnicy muzealni, ubezpieczenie NNW.

Uwaga!

1) Prosimy mieć długie kalosze na przejście odcinka pieszego, zachęcamy również do zabrania lornetki.

8:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks. Popiełuszki
Przystanki na trasie:

RAKOWO-CZACHY – wieża widokowa na rozlewiska Narwi;

DROZDOWO – zwiedzanie Muzeum Przyrody w Dworze Lutosławskich, kościół w stylu neoromańskim p.w. św.Jakuba Apostoła fundacji Fr. Lutosławskiego oraz kaplicy Lutosławskich na cmentarzu;

KALINOWO – ścieżka przez rezerwat przyrodniczy (1 km).

Obiad.

STARA ŁOMŻA – grodzisko i wzgórze św. Wawrzyńca;

SIEMIEŃ NADRZECZNY – z platformy widokowej rozciąga się wspaniały widok na meandrującą Narew;

PNIEWO – jedna z głównych atrakcji – spacer ścieżką przyrodniczą prezentująca bogactwo flory i fauny w dolinie rzeki (długość trasy do 8 km, zależna od poziomu wody);

GRĄDY-WONIECKO – spojrzenie na rozległe wydmy nad Narwią;

Około 19:00 powrót do Białegostoku