Niedziela Palmowa u "Kurpsiów"

05.04.2020

autokarowa jednodniowa lokalne produkty

Niedziela Palmowa u "Kurpsiów" - ODWOŁANA!

UWAGA! Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce wycieczka zostaje odwołana! #zostanwdomu W Niedzielę Palmową miejscowość Łyse na Kurpiach staje się jedną z najbarwniejszych w kraju. Odrodzenie się zwyczaju wykonywania palm kurpiowskich sprawiło, że z roku na rok Łyse przyciąga coraz liczniejsze rzesze turystów. Zapraszamy!

Zgłoszenia

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:30-16:00, śr. 8.30-17.30) do 20.03.2020 r.

Cena

170zł/os 160zł/os członkowie PTTK 140zł/os przewodnicy PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem ”Palmy”.

Zakres świadczeń

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, kurpiowski obiad z deserem, bilet wstępu do skansenu w Nowogrodzie, ubezpieczenie NNW.

Ramowy plan wycieczki

8:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks. Popiełuszki
ŁYSE
Msza i procesja barwnych palm kurpiowskich, konkurs na najpiękniejszą palmę, przegląd twórczości regionalnej, kiermasze. Możliwość zakupienia palm kurpiowskich, wycinanek, serwetek haftowanych, koronek, ozdób wielkanocnych, regionalnych smakołyków, „psiwa jałowcowego”.
NOWOGRÓD
Zwiedzanie skansenu w Nowogrodzie, jednego z dwóch najstarszych muzeów budownictwa ludowego w Polsce, w którym zobaczymy zbiory związane z Kurpiami i Kurpiowską Puszczą Zieloną. Obiad z deserem z daniami kuchni kurpiowskiej.
ŁOMŻA
Katedra p.w. św. Michała Archanioła, rozległy rynek z ratuszem, ulica Krzywe Koło – dom, w którym wg. legendy zatrzymał się Napoleon, ulica Farna – ławeczka Hanki Bielickiej.
Około 20:30 powrót do Białegostoku

170 zł

Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.