Skarby Ziemi Sandomierskiej – brak miejsc!

Skarby Ziemi Sandomierskiej

2-3 września 2023

Uwaga! Brak miejsc!

Zapisy przyjmujemy na listę rezerwową.

Skarby Ziemi Sandomierskiej

Zapraszamy na wyprawę na wschodnie rubieże województwa świętokrzyskiego. Skoncentrujemy się na Sandomierzu, obecnie znanym przede wszystkim z serialu "Ojciec Mateusz". TRASA: Opatów - Ujazd - Baranów Sandomierski - Sandomierz

785 zł/os. 765 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Sandomierz” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Zaliczkę w wysokości 300 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 11.08.2023 r..

1. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt 2,8% ceny wycieczki.

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2, 3-os. z łazienkami w Hotelu ** w Sandomierzu, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki 300 zł przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl lub osobiście. Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem “Sandomierz" lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53 do dnia 11.08.2023 r.

I DZIEŃ: 2.09.2023
6:00 wyjazd z Białegostoku (spod pomnika ks. Popiełuszki).

Przejazd do OPATOWA, gdzie zwiedzimy perłę architektury romańskiej w Polsce – kolegiatę św. Marcina, której budowa sięga 2 połowy XII w.. Wzniosła bryła kościoła kryje w swym wnętrzu bogate renesansowe i barokowe wyposażenie, m.in. wspaniały nagrobek kanclerza Krzysztofa Szydłowieckiego ozdobiony płytą z brązu, zwaną lamentem opatowskim. Następnie udajemy się podziemną trasą do lochów opatowskich na spotkanie z Białą Damą.

Przejazd do UJAZDU, gdzie zobaczymy największe w Polsce ruiny zamkowe Krzyżtopór – pozostałość monumentalnej manierystycznej budowli wzniesionej dla wojewody Krzysztofa Ossolińskiego w I poł. XVII w.

Na koniec wizyta w zamku w BARANOWIE SANDOMIERSKIM – renesansowej rezydencji rodu Leszczyńskich i Lubomirskich.

Przejazd do Sandomierza, obiadokolacja i nocleg w Sandomierzu.

II DZIEŃ: 3.09.2023
Śniadanie, zwiedzanie SANDOMIERZA, tak pięknie sportretowanego w serialu „Ojciec Mateusz”. Podziwiać będziemy panoramę miasta z gotyckiej Bramy Opatowskiej, zwiedzimy rynek z mieszczańskimi kamieniczkami, renesansowy ratusz, synagogę z XVII w., bazylikę katedralną fundacji Kazimierza Wielkiego, pałac biskupi, zamek królewski, najstarszy kościół św. Jakuba. W gotyckim domu Długosza zwiedzimy muzeum diecezjalne z rewelacyjnymi zbiorami. Wejdziemy do największego wąwozu lessowego Królowej Jadwigi.

Obiad w drodze powrotnej, przyjazd do Białegostoku ok. godz. 22:00.