Wiele kultur – wiele smaków

3 maja 2024

wielokulturowośc autokarem degustacje

Wiele kultur - wiele smaków

Podlasie to kraina powstała na styku kultur, religii i tradycji kulinarnych. Dziś słynie z pysznych potraw, wyrosłych z tej wielokulturowej historii, przygotowywanych na bazie prostych i naturalnych składników. Wiele z nich znalazło się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Zapraszamy do poznania z nami ciekawego i smacznego Podlasia!

270 zł/os. 250 zł/os. - członkowie PTTK, dzieci i seniorzy Wpłaty przyjmujemy online, gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Wiele kultur".

z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie bialystok.pttk.pl, e-mailem: ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00) do 25 kwietnia 2024.

transport autokarem, usługa przewodnicka, degustacje w plenerze (kibin tatarski, halva, "duch puszczy" i chleb ze smalcem, sery korycińskie, białys, buza), wstęp do: meczetu, monasteru, Muzeum w Synagodze, ubezpieczenie NNW.

1) Minimalna liczba osób, przy której wycieczka dojdzie do skutku: 30.

2) Degustacje odbywają się w plenerze.

9:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki)
KRUSZYNIANY
Zwiedzanie najstarszego polskiego meczetu tatarskiego, który pochodzi jeszcze z XVIII wieku. Dowiemy się o historii, religii i kulturze polskich Tatarów, a jej nieodłączną częścią są kulinaria. Spróbujemy tatarskich wypieków i słodkości.
SUPRAŚL
Zwiedzanie prawosławnego monasteru pw. Zwiastowania Bogurodzicy. Spacer po miasteczku – uzdrowisku położonym w otoczeniu majestatycznej i tajemniczej Puszczy Knyszyńskiej. To właśnie jej ostępach produkowany jest napitek, nazywany “duchem puszczy”, który rozwesela ciała i rozjaśnia umysły 😉 Degustacja.
TYKOCIN
Na zakończenie odwiedzimy miasteczko nazywane „perłą baroku”, pełne śladów dziedzictwa żydowskiego. Zwiedzimy Wielką Synagogę i przespacerujemy się przez Plac S. Czarnieckiego z kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej. Następnie, na odbudowanym zamku Zygmunta Augusta, spróbujemy tradycyjnego żydowskiego „białysa”, buzy oraz posłuchamy o historii przywracania zapomnianych żydowskich smaków.
19:00 powrót do Białegostoku