Wileńskie kaziuki

Wileńskie Kaziuki

9 marca 2024

jednodniowa autokarem czas wolny na zakupy

Wileńskie Kaziuki

W pierwszy marcowy weekend Wilno rozbrzmiewa! Znowu hucznie przychodzi do nasKaziuk Wileński - najbarwniejszy jarmark miasta, który ma ponad 400-letnią tradycję. Kilka kilometrów starego miasta zastawiono straganami, gdzie można kupić tradycyjne palmy wileńskie, oryginalne wyroby ceramiczne i koszyczki wiklinowe! A jakże bez swojskich litewskich smaków? To właśnie podczas Kaziuków można spróbować i nabyć najlepsze litewskie kulinarne specjały! Zapraszamy!

290 zł/os. + 30 Euro 280 zł/os. + 30 Euro - członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy online, gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem "Kaziuki".

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie www.bialystok.pttk.pl, e-mailem: ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00).

transport autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL + NNW, usługa miejscowego przewodnika, obiad.

Uwaga!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

5:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki)
Przejazd do Wilna.

Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie stolicy Litwy: Kościół św. Piotra i Pawła (najcenniejszy zabytek wileńskiego baroku), cmentarz na Rossie(spoczywają tu prochy wielu wybitnych ludzi,m.in. matki Piłsudskiego, Joachima Lelewela,Władysława Syrokomli, Euzebiusza Słowackiego),kościół św. Anny (Napoleon ujrzawszy ten kościół,chciał go przenieść na własnej dłoni do Paryża), pomnik Adama Mickiewicza, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cerkiew św. Ducha, Pałac Prezydencki.

Obiad

Czas wolny na spacer wśród straganów i zakupy.

Wyjazd w drogę powrotną.

Około 23:00 powrót do Białegostoku