Zachodnie Pomorze z wypadem do Berlina

Zachodnie Pomorze z wypadem do Berlina

1-5 maja 2024

Zachodnie Pomorze z wypadem do Berlina

Majówka to dobry czas na dłuższe wyjazdy krajoznawczo-turystyczne. Zapraszamy do województwa zachodniopomorskiego i na jeden dzień do stolicy Niemiec - Berlina.

Cena:

2450 zł/ os. 2350 zł/ os. członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Zachodnie Pomorze”. Zaliczkę w wysokości 1000 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 30.03.2024 r..

Uwagi:

1) Kolejność zwiedzania obiektów może ulec zmianie. 2) Prosimy mieć ze sobą dokument tożsamości - wyjazd za granicę. 3) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.

Zakres świadczeń

przejazd autokarem, 4 noclegi w pokojach 2, 3-os. z łazienkami, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Zgłoszenia

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.

PROGRAM

I DZIEŃ – 01.05.2024
Wyjazd z Białegostoku godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd do ŁĘCZYCY. Zwiedzanie muzeum na zamku królewskim zbudowanym przez króla Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej w latach 1357- 1365. Jest to jedno z typowych architektonicznych założeń kazimierzowskich.

Przejazd do Szczecina, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ – 02.05.2024
Śniadanie, 9:00 spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie SZCZECINA w formie objazdu miasta połączonego ze spacerami, podczas którego zobaczymy: monumentalne Wały Chrobrego na skarpie odrzańskiej z reprezentacyjnymi gmachami Urzędu Wojewódzkiego, Muzeum Narodowego i Akademii Morskiej, Wzgórze Zamkowe z renesansową siedzibą Dynastii Gryfitów, Podzamcze ze Starym Miastem i gotyckim Ratuszem Staromiejskim, katedrę św. Jakuba z najwyższą ceglaną wieżą w Polsce (wstęp), barokowy Plac Orła Białego z pałacami pod Globusem i pod Głowami. Poznamy miejsca narodzin szczecińskich caryc, kościół św. Piotra i Pawła, plac Solidarności z Aniołem Wolności i Centrum Dialogu Przełomy – miejsce tragicznych wydarzeń grudnia ’70, Filharmonię Szczecińską – nagradzaną ikonę współczesnej architektury. Posłuchamy też legend o pomorskiej czarownicy, książęcym błaźnie i piwnej rewolucji oraz upadku najbogatszego rodu w mieście. Sprawdzimy kim był Wyszak i szczecińska ladacznica Jolka. Spacer szczecińskimi bulwarami nadodrzańskimi z Morską Kroniką Szczecina i Pomnikiem Kota Żeglarza. Zobaczymy też: gwieździste place Oriona, Nowe Miasto z Ratuszem Czerwonym, bramy miejskie dawnejtwierdzy pruskiej. Szczecin to jedno z najzieleńszych miast Polski – zobaczymy Cmentarz Centralny, słynny”ogród śmierci” zaprojektowany jako park z ponad 400 gatunkami drzew i krzewów, który jest trzecimnajwiększym cmentarzem w Europie, Jasne Błonia z największym skupiskiem platana w Europie, zajrzymy doVilli Lentza (wstęp) – rezydencji zaprojektowanej przez młodego, wykształconego w Lipsku architekta MaxaDrechslera (1857-1892). Wykończone cegłą i ozdobione kamieniarką elewacje przywodzą na myślarchitekturę barokowych pałaców i robią oszałamiające wrażenie. Następnie obejrzymy Park Kasprowicza zPomnikiem Czynu Polaków, Ogród Różany, Urząd Miasta nazywany Szpinakowym Pałacem.

Obiadokolacja,wieczorny rejs statkiem po Odrze i porcie – panorama miasta. Nocleg.

III DZIEŃ – 03.05.2024
Śniadanie, wczesny wyjazd ze Szczecina w kierunku BERLINA.

Spacer po mieście z przewodnikiem podczas którego zobaczymy (bez wejść do środka) główne, kultowe miejsca tej tętniącej życiem europejskiej stolicy.

BERLIN WSCHODNI: Mur Berliński, East Side Galery, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Nicolaiviertel, Ratusz Czerwony, Kościół Mariacki, katedra, Wyspa Muzealna, Zamek Berliński-Humboldt Forum, Pałac Następców Tronu i Księżniczek, Arsenał, Nowa Wartownia, kościół św. Jadwigi, Forum Fridericianum, Uniwersytet Humboldta, ambasada rosyjska, Plac Paryski, Brama Brandenburska, Reichstag, Kancelaria,Tiergarten, pomnik Holocaustu, Plac Poczdamski, Sony Center.

Około 1,5 h czas wolnego na Placu Poczdamskim, centra handlowe Mall of Berlin i The Playce.

Dalsza część zwiedzania – BERLIN ZACHODNI: okolice Dworca ZOO, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Europa Center z zegarem wodnym, dzielnica ambasad, Kolumna Zwycięstwa, elegancki deptak KuDamm, wystawa Topografia Terroru.

Ok. godz. 18:00 wyjazd z miasta.

Ok.21:00 przyjazd do Szczecina. Późna obiadokolacja i nocleg w Szczecinie.

IV DZIEŃ - 04.05.2024
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do STARGARDU.

To piękne miasto położone na 15 południk unad Iną w pobliżu Jeziora Miedwie. W średniowieczu Stargard rywalizował ze Szczecinem, z którym toczył Wojnę Pszenną zakończoną pokojem w Kobylance. O świetności miasta świadczą do dziś zachowane średniowieczne gotyckie budowle. Wycieczka, podczas której zobaczymy wyjątkowo dobrze zachowane mury miejskie z unikalną Bramą Młyńską i najwyższą w Polsce Basztą Morze Czerwone. Prawdziwym klejnotem jest gotycka kolegiata (wstęp), tak okazała, że przez mieszkańców regionu nazywana jest katedrą.Kolejnymi skarbami są rynek z ratuszem i odwachem.

Na trasie zobaczymy też KOBYLANKĘ z Wieńcem Zgody – pomnikiem przyrody, pozostałości klasztoru w MARIANOWIE, w którym mieszkała czarownica Sydonia.

Następnie udamy się do KOŁOBRZEGU. Tam czeka nas spacer z przewodnikiem, podczas którego zobaczymy m.in.: neogotycki ratusz z czerwonej cegły, Bazylikę Wniebowzięcia NMP, ponad 200-metrowemolo, pomnik zaślubin Polski z morzem, latarnię morską, port pasażerski, bindaż grabowy, źródełko solankowe na wyspie solnej, marinę solną, port jachtowy.

Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

V DZIEŃ - 05.05.2024
Śniadanie, przejazd do SŁUPSKA, gdzie w Białym Spichlerzu będziemy zwiedzać największą w Polsce i na świecie wystawę prac Witkacego oraz “Słupsk. Miasto i ludzie” – wystawę stworzoną z myślą o mieszkańcach miasta, osadnikach, którzy – z różnych przyczyn – po II wojnie światowej przybyli do Słupska, aby właśnie tutaj, na Pomorzu rozpocząć nowy etap życia. Zajęli domy poprzednich niemieckich mieszkańców, a przynosząc ze sobą elementy kultury swoich rodzinnych stron, dali początek wielobarwnej mozaice kulturowej współczesnego Słupska i regionu.

Obiad. Powrót do Białegostoku ok. 22:00

2450 zł

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.