Zamki Powiśla

8-9 czerwca 2024

Zamki Powiśla

Proponujemy Państwu wyprawę tematyczną obejmującą najważniejsze zamki i obiekty krzyżackie nad Powiślu, ze zwiedzaniem największego ceglanego zamku średniowiecznego w Europie w Malborku. Trasa: SZTUM – BIAŁA GÓRA – MALBORK – GNIEW – KWIDZYN

890 zł/ os. 860 zł/ os. - członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Malbork”. Zaliczkę w wysokości 300 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 8.05.2024 r..

1) Kolejność i forma zwiedzania może ulec zmianie. 2) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji z podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami w Malborku, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.

I DZIEŃ - 8.06.2023
6:00 wyjazd z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki w Białymstoku.

SZTUM – zwiedzanie gotyckiego zamku malowniczo położonego nad Jeziorem Sztumskim, zbudowanego po 1331 r. Była to dawna letnia rezydencja Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego.

BIAŁA GÓRA – zespół obiektów hydrotechnicznych budowanych od XVI w. w celu rozdzielenia wód Wisły i Nogatu, który do tego czasu był głównym nurtem Wisły.

MALBORK – zwiedzanie największego średniowiecznego zamku w Europie. Od 1309 r. był on siedzibą Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.

Wieczorny rejs widokowy statkiem po rzece Nogat.

Obiadokolacja i nocleg w Malborku.

II DZIEŃ - 9.06.2023
Śniadanie.

GNIEW – miasto leżące na historycznym bursztynowym szlaku, w którym znajduje się ciekawy architektonicznie zamek krzyżacki z końca XIII w. wybudowany na planie kwadratu. To tu przyszły król Jan III Sobieski, ówczesny starosta gniewski, poznał swoją Marysieńkę.

KWIDZYN – konkatedra św. Jana Ewangelisty z przełomu XIII i XIV w., kaplica Wielkich Mistrzów, zespół zamkowo-katedralny, muzeum na zamku kapituły pomezańskiej, który wzorowany był na zamkach krzyżackich. Jego budowę rozpoczęto w 1322 r. a ukończono w drugiej połowie XIV w. Skrzydła południowe i zachodnie zostały rozebrane w końcu XVIII w.

Obiad.

Powrót do Białegostoku około godziny 22:00