Zamość z Roztoczem

15-16 czerwca 2024

Zamość z Roztoczem

Trasa: Zamość – Krasnobród - Hamernia - Józefów - Górecko Kościelne - Szczebrzeszyn – Zwierzyniec

690 zł/ os. 670 zł/ os. - członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Zamość”. Zaliczkę w wysokości 300 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 15.05.2024 r..

1) Kolejność i forma zwiedzania może ulec zmianie. 2) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji z podróży - koszt ok. 2,8% ceny wycieczki.

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2-os. w hotelu 3*** w Zamościu, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.

I DZIEŃ - 15.06.2023
6:00 wyjazd z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki w Białymstoku.

ZAMOŚĆ, zobaczymy m.in.: Starą Bramę Lwowską, Nadszaniec przy Bastionie VII, ratusz, ulice Starego Miasta, pałac Zamoyskich, pomnik Zamoyskiego, katedrę, kościół franciszkanów, kościół św. Katarzyny, kościół św. Mikołaja, synagogę, Dom Rabina, Rynek Wielki, Solny i Wodny, kamienice ormiańskie. Wejdziemy do Muzeum Zamoyskich, a także zobaczymy projekcję multimedialną „Historia miasta i twierdzy Zamość” w Prochowni.

Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Zamościu.

II DZIEŃ - 16.06.2023
Śniadanie i wyjazd z hotelu.

W uzdrowisku KRASNOBRÓD położonym w dolinie rzeki Wieprz zobaczymy sanktuarium maryjne, ufundowane przez Marysieńkę Sobieską, kapliczkę na wodzie z cudowną wodą źródlaną oraz muzeum parafialne.

W HAMERNI: śródleśny rezerwat „Czartowe Pole” wokół rzeki Sopot z wieloma wodospadami i ruinami ordynackiej papierni z XVIII w. (spacer ok. 4 km).

JÓZEFÓW: spacer do kamieniołomu Babia Dolina.

GÓRECKO KOŚCIELNE: modrzewiowy kościół św. Stanisława Biskupa z XVIII w., kaplica na wodzie z aleją pomnikowych dębów, rezerwat nad rzeką Szum (spacer ok. 2 km).

Zwiedzanie ZWIERZYŃCA: kościół „na wodzie” pw. św. Jana Nepomucena z XVIII wieku z barokową fasadą, drewniana dzwonnica, Pałac Plenipotenta, zabudowania starego browaru.

Obiad.

Przejazd do SZCZEBRZESZYNA i przystanek na zdjęcie przy pomniku chrząszcza. Wyjazd w drogę powrotną.

Powrót do Białegostoku ok. 22:30