ŁÓDŹ

10-11 paŹdziernika 2020

ŁÓDŹ

Zapraszamy na dwudniową wycieczkę, której głównym celem będzie "Ziemia obiecana" - miasto ŁÓDŹ wyrosłe jako potęga przemysłowa. Oprócz tego zajrzymy do Zgierza, gdzie "wszystko się zaczęło"

UWAGA!

1) Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa! 2) Przed rozpoczęciem wycieczki każdy z uczestników będzie zobowiązany do podpisania poniższego oświadczenia. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłaszać się na wycieczkę dopiero po ustaleniu, że zawarte w nim informacje są zgodne z prawdą. Świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zeznania, oświadczam, że: 1. W miejscu mojego zamieszkania nie przebywa żadna osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych; 2. Nie miałem/am świadomego kontaktu z osobą chorą na COVID-19, będącą w izolacji domowej lub przebywającą na kwarantannie; 3. Nie mam objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; 4. Jestem świadomy/świadoma istnienia licznych czynników ryzyka grożących zarażeniem się COVID-19 i w przypadku zachorowania nie będę wnosił/-ła skarg i zażaleń ………………………………………………………………………. Czytelny podpis i data

470 zł/os. 450 zł/ członkowie PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem “ŁÓDŹ” lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie. Wpłata całości do 3.10.2020.

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2-os. z łazienkami, 1 śniadanie, 2 obiady, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa miejscowego przewodnika, opieka pilota,ubezpieczenie NNW.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.

I DZIEŃ – 10.10.2020
Wyjazd z Białegostoku godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd do ŁODZI, największego miasta przemysłu włókienniczego w Królestwie Polskim, które narodziło się w iście amerykańskim stylu i tempie na przełomie XIX-XX w. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Manufaktury – dawne imperium Izraela Kalmana Poznańskiego, dziś centrum handlowe. Następnie odwiedzimy Muzeum Fabryki gdzie poznamy w jaki sposób niepozorny kupiec dorobił się majątku, a z tarasu widokowego będziemy mogli rzucić okiem na całą Manufakturę. Kolejnym punktem programu będzie Muzeum Miasta Łodzi – Muzeum Poznańskiego znajdujące się w urządzonym z przepychem pałacu magnata bawełny. Odbędziemy spacer słynną ulicą Piotrkowską – jedyną w kraju arterią z zachowanym zespołem oryginalnej, XIX-wiecznej zabudowy wielkomiejskiej, pozostałej po bogatych rodach fabrykanckich. Na trasie zobaczymy m.in. Pasaż Róży, pomniki słynnych łodzian: Trzech Fabrykantów, ławeczka Tuwima, kufer Reymonta, fortepian Rubinsteina, Aleję Gwiazd – która przypomni nam o Łodzi filmowej. Następnie spacer po fabrykanckim imperium Księży Młyn, którego twórcą był Karol Scheibler, bawełniany król miasta Łodzi. Przejazd do Hotelu, obiadokolacja i nocleg.
II DZIEŃ – 11.10.2020
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, przejazd na cmentarz żydowski, który jest największą nekropolią żydowską w Polsce (blisko 40 ha) z ogromnym mauzoleum rodziny Izraela Poznańskiego. Następnie Park Ocalałych – upamiętniający osoby, które przeszły przez istniejące w czasie II wojny światowej Ghetto Litzmannstadt oraz stacja Radegast. Przejazd do miasta tkaczy – Zgierza, spacer oraz wizyta w Centrum Konserwacji Drewna. Obiad, przyjazd do Białegostoku ok. godz. 21:00.