Informacja o odnowieniu turystycznego szlaku rowerowego

Zarząd Regionalnego Oddziału PTTK w Białymstoku pragnie poinformować, iż w 2022 roku otrzymał z Gminy Choroszcz dofinansowanie na realizację projektu: „Odnowienie oznakowania turystycznego szlaku rowerowego”. W ramach dofinansowania uprawnieni znakarze naszego oddziału wykonali w terenie roboty znakarskie polegające na odnowieniu oznakowania turystycznego szlaku rowerowego „Szlak Światowida” (kolor znaków zielony) na długości 18 km i przebiegu: granica gminy – Krupniki – Barszczewo – MPN „Szubienica” – góra „Światowida” – skrzyżowanie dróg Pańki-Konowały (MOR) – skrzyżowanie dróg Pańki-Kruszewo – „zerwany most”.

Realizacja w/w projektu przyczyni się do wzmożenia ruchu turystycznego na terenie Gminy Choroszcz, zwiększy bezpieczeństwo turystów, a także poprawi komfort poruszania się po w/w szlaku.

Dodatkowo szlak ten stanowi promocję najpiękniejszych i najciekawszych miejsc Gminy Choroszcz, przede wszystkim pod względem przyrodniczym (Narwiański Park Narodowy) jak i historycznym (Miejsce Pamięci Narodowej „Szubienica”).
Wszystkich turystów serdecznie zapraszamy do korzystania z odnowionego w/w szlaku.