Warmia i Mazury

10-11 lipca 2021

Uwaga: lista rezerwowa!

Warmia i Mazury

Zapraszamy na dwudniową wycieczkę na Warmię i Mazury. Trasa: BORECZNO – JERZWAŁD – KAMIENIEC SUSKI – MALBORK – SZTUM – GNIEW – KWIDZYN - PRABUTY

UWAGA!

1) Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa! 2) Przed rozpoczęciem wycieczki każdy z uczestników będzie zobowiązany do podpisania poniższego oświadczenia. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłaszać się na wycieczkę dopiero po ustaleniu, że zawarte w nim informacje są zgodne z prawdą. Świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zeznania, oświadczam, że: 1. W miejscu mojego zamieszkania nie przebywa żadna osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych; 2. Nie miałem/am świadomego kontaktu z osobą chorą na COVID-19, będącą w izolacji domowej lub przebywającą na kwarantannie; 3. Nie mam objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; 4. Jestem świadomy/świadoma istnienia licznych czynników ryzyka grożących zarażeniem się COVID-19 i w przypadku zachorowania nie będę wnosił/-ła skarg i zażaleń ………………………………………………………………………. Czytelny podpis i data

570 zł/ os. 550 zł/ os. członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem "Malbork”. Wpłata całości do dnia 11.06.2021 r.

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2, 3-os. z łazienkami w Malborku, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 100 zł przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub osobiście w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok 3/3 (pon-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00).

I DZIEŃ – 10 lipca 2021
6:00 wyjazd spod pomnika ks. Popiełuszki

BORECZNO – zabytkowy gotycki kościół z I poł. XIV w.

JERZWAŁD – miejsce gdzie mieszkał i tworzył Zbigniew Nienacki.

KAMIENIEC SUSKI – ruiny barokowego pałacu Finckensteinów z XVIII w.

MALBORK – zwiedzanie największego średniowiecznego zamku w Europie. Od 1309 r. był on siedzibą Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.

Obiadokolacja i nocleg w Malborku.

II DZIEŃ – 11 lipca 2021
Śniadanie.

SZTUM – spacer wokół gotyckiego zamku, malowniczo położonego nad Jeziorem Sztumskim, zbudowanego po 1331 r. Była to dawna letnia rezydencja Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego.

GNIEW – miasto, przez które przebiegał szlak bursztynowy, znajduje się tu ciekawy architektonicznie zamek krzyżacki z końca XIII w. wybudowany na planie kwadratu. To tu przyszły król Jan Sobieski, ówczesny starosta gniewski, poznał swoją Marysieńkę.

KWIDZYN – konkatedra św. Jana Ewangelisty z przełomu XIII i XIV w., kaplica Wielkich Mistrzów, zespół zamkowo-katedralny, muzeum na zamku kapituły pomezańskiej, który wzorowany był na zamkach krzyżackich. Jego budowę rozpoczęto w 1322 r. a ukończono w drugiej połowie XIV w. Skrzydła południowe i zachodnie zostały rozebrane w końcu XVIII w.

PRABUTY – jedno z najważniejszych miejsc na trasie ze względu na bogatą historię i znajdujące się tam zabytki: gotycka konkatedra św. Wojciecha z przełomu XIV i XV w., rynek, gotycki kościół, tzw. „polski” z XIV w., gotycka Brama Kwidzyńska (XIV w.), pozostałości murów miejskich z XIV w.

Obiad i powrót do Białegostoku w godzinach wieczornych.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 100 zł przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.