Tajemnice Puszczy Knyszyńskiej vol. 2

28 sierpnia 2021

wyprawa piesza jednodniowa przyroda

Tajemnice Puszczy Knyszyńskiej vol. 2

Przepiękna, monumentalna Puszcza Knyszyńska znajdująca się tak blisko, a jednak tak mało znana. Skrywająca wiele tajemnic i ciekawostek, które dostępne są często tylko i wyłącznie z perspektywy piechura. Te najciekawsze jej zakamarki pokaże nam znawca Puszczy Knyszyńskiej i miłośnik turystyki pieszej, przewodnik Andrzej Tarasewicz. Zapraszamy na drugi w tym roku, wakacyjny spacer po Puszczy Knyszyńskiej!

UWAGA!

1) Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa! 2) Przed rozpoczęciem wycieczki każdy z uczestników będzie zobowiązany do podpisania poniższego oświadczenia. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłaszać się na wycieczkę dopiero po ustaleniu, że zawarte w nim informacje są zgodne z prawdą. Świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zeznania, oświadczam, że: 1. W miejscu mojego zamieszkania nie przebywa żadna osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych; 2. Nie miałem/am świadomego kontaktu z osobą chorą na COVID-19, będącą w izolacji domowej lub przebywającą na kwarantannie; 3. Nie mam objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; 4. Jestem świadomy/świadoma istnienia licznych czynników ryzyka grożących zarażeniem się COVID-19 i w przypadku zachorowania nie będę wnosił/-ła skarg i zażaleń ………………………………………………………………………. Czytelny podpis i data

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia inumeru kontaktowego przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok 3/3 (pon-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00).

bilet na PKP i PKS, opieka przewodnika, ubezpieczenie NNW.

UWAGI

1) Realizacja programu zależna jest od aktualnejsytuacji epidemiologicznej! Prosimy o dostosowaniesię do obowiązujących wytycznych w zakresiebezpieczeństwa. 2) Spacer ok. 10 km. 3) Prowiant we własnym zakresie.

80 zł/os. 70 zł/ członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 19020322 8202 z dopiskiem „Puszcza”.

Ramowy plan wycieczki

8:40 – spotkanie na hali dworca PKP w Białymstoku
8:54 – wyjazd pociągiem do Sokola

Wyprawę zaczynamy od krótkiego przystanku w Sokolu, przy zabytkowym drewnianym Domu Ludowym.

Następnie przejdziemy do Uroczyska Stanek, gdzie mieścił się dawny folwark Hasbachów.

Dalej Popówka – miejsce po wsi spacyfikowanej przez Niemców i poruszający pomnik ku czci zamordowanych mieszkańców.

Dalej, szlakiem Wzgórz Świętojańskich, dojdziemy do Królowego Mostu.

W międzyczasie odpoczynki, kontemplowanie przyrody i czas na piknikowanie!

16:38 powrót autobusem PKS do Białegostoku.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału