Kulig w Puszczy Knyszyńskiej

11 lutego 2023

jednodniowa przyroda ognisko

Kulig w Puszczy Knyszyńskiej

Zapraszamy na zimową wycieczkę do Puszczy Knyszyńskiej obejmującej fragment Szlaku Rękodzieła Ludowego. Doświadczymy puszczy w jej wielu wymiarach: gospodarczym, kulturowym i rekreacyjnym.

220 zł/os. 210 zł/ członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy online, gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 19020322 8202 z dopiskiem „Kulig".

transport autokarem turystycznym, usługa przewodnicka, garncarz, kulig, ognisko z poczęstunkiem, ubezpieczenie NNW

przyjmujemy poprzez załączony formularz rezerwacji.

UWAGI

1) Prosimy mieć ze sobą drobne na datki w świątyni oraz obligatoryjne 10 zł dla kowala. 2) Zastrzegamy sobie możliwość odwołania kuligu w razie ulewnych deszczów.

9:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks. Popiełuszki
CZARNA BIAŁOSTOCKA
Wizyta w kompleksie wyłuszczarni nasion z pracownikiem Nadleśnictwa Czarna Białostocka. Zobaczymy starą i nową wyłuszczarnię, dowiemy się po co i w jaki sposób pozyskiwane są nasiona drzew.
CZARNA WIEŚ KOŚCIELNA
Największa ostoja rzemiosła ludowego na Podlasiu, w szczególności z zakresu garncarstwa i kowalstwa. Zajrzymy zatem do pracowni kowala i garncarza oraz do kościoła pw. Matki Boskiej Anielskiej
REZERWAT JAŁÓWKA
Godzinny spacer po puszczańskim rezerwacie
KULIG Z OGNISKIEM
we wsi Jałówka, z poczęstunkiem pod wiatami (bigos, kiełbaska, dodatki, ciasta, kawa, herbata). W przypadku braku śniegu – kulig na wozach kołowych.
Ok. 18:00 powrót do Białegostoku