Zachodnie Mazowsze

18-19 września 2021

Zachodnie Mazowsze

Zapraszamy na dwudniową wycieczkę na Zachodnie Mazowsze. Trasa: Brochów - Żelazowa Wola - Sanniki - Płock - Oporów - Sochaczew

UWAGA!

1) Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa! 2) Przed rozpoczęciem wycieczki każdy z uczestników będzie zobowiązany do podpisania poniższego oświadczenia. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłaszać się na wycieczkę dopiero po ustaleniu, że zawarte w nim informacje są zgodne z prawdą. Świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zeznania, oświadczam, że: 1. W miejscu mojego zamieszkania nie przebywa żadna osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych; 2. Nie miałem/am świadomego kontaktu z osobą chorą na COVID-19, będącą w izolacji domowej lub przebywającą na kwarantannie; 3. Nie mam objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; 4. Jestem świadomy/świadoma istnienia licznych czynników ryzyka grożących zarażeniem się COVID-19 i w przypadku zachorowania nie będę wnosił/-ła skarg i zażaleń ………………………………………………………………………. Czytelny podpis i data

520 zł/os. 500 zł/ członkowie PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem “Mazowsze” lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie.

UWAGA! Realizacja programu zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej! Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa.

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnika, opieka pilota, ubezpieczenie NNW.

z podaniem imienia i nazwiska , daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.

I DZIEŃ – 18.09.2021
Wyjazd z Białegostoku o godz. 7:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki).

Przejazd do BROCHOWA – gdzie zobaczymy największą atrakcję wsi – kościół Św. Rocha i Św. Jana Chrzciciela. Jego niecodzienny wygląd związany jest z faktem, że była to budowla obronna i ma charakter fortecy. To unikatowy zabytek w skali Europy, łączący funkcje obronne i sakralne. Historia kościoła w Brochowie ściśle łączy się z rodziną Chopinów, tu rodzice Fryderyka Chopina brali ślub, a sam pianista był chrzczony.

Kolejnym punktem programu będzie ŻELAZOWA WOLA, gdzie zwiedzimy dworek, w którym urodził się nasz geniusz muzyczny, Fryderyk Chopin.

Następnie udamy się do SANNIK z zespołem pałacowo-parkowym, jedynym na Mazowszu obiektem związanym z młodym Fryderykiem Chopinem, który spędzał tu wakacje i komponował utwory. Dworek nigdy nie był rekonstruowany, a jedynie odnawiany.

Przejazd na obiadokolację i nocleg do Płocka.

II DZIEŃ – 19.09.2021
8.00 śniadanie.

Zwiedzanie PŁOCKA: spacer Starym Rynkiem z ratuszem otoczony kamienicami z XVIII i XIX w., Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Mazowieckie, gdzie znajdziemy największe w kraju zbiory sztuki secesyjnej oraz wystawę o Płocku.

Przejazd do OPOROWA. Zwiedzanie Muzeum – zamku wzniesionego w stylu gotyckim przez arcybiskupa kujawskiego Władysława Oporowskiego. Zamek od 1949 r. mieści muzeum z ekspozycją wnętrz dworskich. Tworzą ją dzieła sztuki i wyroby rzemiosła artystycznego prezentujące kulturę szlachecką z różnych epok, od XVI do pocz. XX w.

Następnie przejedziemy do SOCHACZEWA, gdzie odwiedzimy Muzeum Kolei Wąskotorowej, prawdziwą perłę Polski, ba – perłę Europy. Zgromadzono tu ponad 200 jednostek taboru wąskotorowego – żadne z muzeów naszego kontynentu nie ma tak bogatej kolekcji. Na placu muzeum można obejrzeć ponad 130 parowozów, drezyn, wagonów, lokomotyw spalinowych i elektrycznych, pozostałe prezentowane są w różnych miastach polskich jako pomniki.

Obiad, powrót do Białegostoku ok. 21:00.